پیش از سفر به ترابزون چه چیز هایی را بدانیم؟

0

کشور ترکیه به طور معمول یکی ازمقاصد ثابت ایرانی ها در دوران تعطیلات و در مواقع دیگر است. همان طور که می دانید قیمت تور ترکیه ویژه تعطیلات آبان در روز های تعطیل افزایش می یابد و سیل عظیمی از گردشگران روانه ی کشور ترکیه و شهر های گردشگری می شوند. حال اگر با آگاهی از قیمت تور ترکیه ویژه تعطیلات آبان، مایل به پرداخت این مبلغ نیستید می توانید شهر های دیگر ترکیه را که تا به حال ندیده اید و از هجوم گردشگران در امان باقی مانده اند نیز دیدن کنید. به طور مثال شهر ترابزون یکی از شهر های ساحلی در شمال شرقی کشور ترکیه است که در زمان های دور دروازه ای تجاری به ایران و قفقاز به حساب می آمده است و مکانی جهت تبادل پارچه های ابریشمی و کتان بوده است.
حال اگر تصمیم سفر به ترکیه را دارید و مایل نیستید مبلغ زیادی را برای سفر خود پرداخت کنید، سفر به شهر ترابزون را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. در صورت عدم شناخت از این شهر می توانید این مطلب را دنبال کنید تا راهنمای سفر به ترابزون را به شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

شهر ترابزون در کجا واقع شده است؟

شهر ترابزون در کنار دریای سیاه و در کشور زیبای ترکیه واقع شده است. این شهر به دلیل داشتن باشگاه ورزشی به اسن ترابزون سپور در ترکیه و در جهان شهرت دارد. مساحت شهر ترابزون ۱۸۸ کیلومتر مربع است.

اطلاعات جامع شهر ترابزون

مردمان این شهر به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. واحد پول شهر ترابزون لیر ترکیه

ترابزون

ترابزون

است. این شهر تنها ۱ ساعت و نیم از شهر تهران عقب تر است.

آب و هوای شهر ترابزون

همان طور که گفته شد این شهر در کنار دریای سیاه قرار گرفته است و به همین منظور آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب دارد. با توجه به نیاز ها و توقعات خودتان می تواند بهترین فصل های سفر برای شما متفاوت باشد.

هزینه ی اقامت در شهر ترابزون

در شهر ترابزون هتل ها و اقامتگاه های متعددی وجود دارد که مسافران به راحتی می توانند اقامتگاهی مناسب برای خود برگزینند. لازم به ذکر است که این شهر به دلیل آن که شهری توریستی نیست، هزینه ی اقامت در آن نسبت به دیگر شهر های ترکیه مقرون به صرفه تر است.
کشور ترکیه از لحاظ فرهنگ غذایی تقریبا مثل کشور ایران است بنابراین جای هیچ نگرانی از لحاظ غذا نخواهید داشت. در ادامه ی مطلب قصد داریم برآورد هزینه ای برای خورد و خوراکتان در این شهر ارائه دهیم.
برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۲۰ لیر را بپردازید.
برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۵۰ لیر پرداخت کنید.
قیمت منوهای مک دونالد در شهر ترابزون به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۱۶ لیر می باشد.
برای تهیه آب معدنی ۱ لیر و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۷ لیر بپردازید.

ترابزون

ترابزون

قیمت حمل و نقل در شهر ترابزون

در شهر ترابزون دلموش و تاکسی بهترین گزینه هایی هستند که جهت رفت و آمد داخل شهر می توانید انجام دهید. هزینه بلیط های تک سفره ۱/۵ لیر است. زمانی که سوار تاکسی می شوید باید ۴ لیر و به ازای هر کیلومتر ۳/۵ لیتر پرداخت کنید. در صورتی که راننده تاکسی برای شما منتظر بماند می بایست مبلغ ۵۰ لیر پرداخت کنید. هر لیتر بنزین در این شهر ۵ لیر است.

هزینه های تفریحی و جاذبه های در ترابزون

درست است که شهر ترابزون شهری کوچک است ولی با این وجود جاذبه ها و دیدنی ها و تفریحات مختص به خود را دارد. در ادامه هزینه های ورودی برخی از جاذبه های شهر ترابزون را آورده ایم. با ما همراه باشید.
موزه ایا صوفیه: ۳۰ لیر
عمارت آتاتورک: ۲لیر
موزه ترابزون: ۵ لیر
پارک ملی آلتیندر وادیسی: ۹ لیر
حمام میدان: ۳۵ لیر
صومعه سوملا: ۱۵ لیر
قلعه ترابزون: ۳ لیر
تور تفریحات آبی و دریایی: ۳۴ دلار

ترابزون

ترابزون

دسترسی به شهر ترابزون

هیچ گونه پرواز مستقیمی از تهران به شر ترابزون وجود ندارد، بنابراین بهتر است در ابتدا به شهر آنکارا و یا استانبول سفر کنید و پس از آن به سمت شهر ترابزون بروید. در صورتی که می خواهید از طریق راه طمینی به شهر ترابزون برسید، می توانید از طریق مرز بازرگان، مرز رازی و مرز سرو وارد مشور ترکیه شوید و می بایست هزینه هایی نظیر بیمه ماشین، کاپوتاژ، تعمیرات ماشین و عوارض خروج را به حساب شهرداری واریز کنید.

مدارک مورد نیاز برای سفر با وسیله ی نقلیه ی شخصی

در صورتی که قصد سفر به ترکیه از طریق زمینی و با وسیله ی نقلیه ی شخصی خود را دارید برای خارج کردن ماشین از کشور به مدارکی نیاز دارید. مدارک مورد نیاز:
مجوز خارج کردن ماشین از کشور (کاپوتاژ)
دفترچه بین المللی ماشین (سند)
گواهینامه بین المللی
نمره بین المللی
برای گرفتن مجوز گمرکی خودرو (کاپوتاژ) باید در شهرستان ها به گمرک مرکز استان آن شهر یا به گمرک تهران و یا به گمرکات مرزی مراجعه کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند