پیشرفت ایران در کارآفرینی از زبان آذری جهرمی

0

ایران در رتبه بندی جدید، شاخص های کار آفرینی 13 پله به بالاتر رفت!

کشور ما از جمله کشورهایی است که حضور فناوری در کسب و کارها قدمت چندانی در آن ندارد. اما در همین زمان کم هم به خوبی توانسته با علم روز دنیا و فضای مجازی سازگار شود. نمونه اش سایت های دورکاری هستند که امکان استخدام فریلنسر ها را فراهم ساخته اند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پیامی که در حساب اینستاگرام اش منتشر کرد، خبر از صعود سیزده پله ای جمهوری اسلامی ایران در رتبه بندی شاخص کارآفرینی در سال جدید میلادی داد.

گفتنی است، شاخص های مد نظر این رتبه بندی؛ درک فرصت، مهارت های راه اندازی کسب و کار، پذیرش ریسک، شبکه سازی، پشتیبانی فرهنگی، راه اندازی کسب و کار مبتنی بر فرصت، جذب فناوری، سرمایه انسانی، رقابت، نوآوری در محصول، نوآوری در فرایند، رشد بالا در کسب و کار، بین الملل سازی، سرمایه ریسک پذیر می باشند.

آذری جهرمی در متن این پست نوشت:

جمهوری اسلامی ایران در رده بندی شاخص جهانی کارآفرینی در سال جدید میلادی سیزده رتبه صعود کرد. خوبی مشخص است که در کارآفرینی، فرصت بی نظیر ما جوانان ما هستند و تهدید بزرگ آنها عدم وجود هماهنگی در بخشهای مختلف نظام برای تسهیل این نوع کسب و کارهاست. ایجاد موانع بیجا و عدم رفع موانع فعلی باعث فرصت سوزی بزرگی برای کشور خواهد شد.

شاخص کارآفرینی

شاخص کارآفرینی

اشتراک:

نظرات بسته اند