پیری زودرس

0

به حتم هر کدام از ما از پیری گریزان هستیم و اگر به تاریخ مراجعه کنید، همیشه کیمیاگران به دنبال کشف معجونی برای جلوگیری از پیری و توقف آن بوده اند. اما شاید فرمول آن بسیار ساده تر از این حرف ها باشد. طبق گزارش روزیاتو، محققان اعلام کرده اند که استرس در افراد باعث تولید سمی در بدن می شود که عملکرد سیستم های بدن را دستخوش تغییرات نامطلوبی می سازد.

روزیاتو / استرس

روزیاتو / استرس

استرس بر ژن های بدن تاثیر منفی گذاشته و به طور مستقیم بر سیستم های دفاعی داخلی فشار وارد می کند. از این رو پیری زودرس به سراغ فرد می آید و علاوه بر همه ی این ها ترشح زیاد هورمون استرس هیپوکمپوس که در کنار مغز واقع شده و از بخش های مربوط به حافظه ی دراز مدت شخص است را دچار نقصان می کند.

پیری زودرس / استرس

پیری زودرس / استرس

در بعضی شرایط اجتناب از استرس و اضطراب ناممکن می نماید، اما در مواقع بسیاری هر کدام از ما می توانیم با داشتن اندیشه های مثبت و کنار زدن پرده ی تاریک بینی از استرس های درونی خود کاسته و به آرامش نسبی دست یابیم.
حفظ آرامش و پرهیز از راه دادن اضطراب های طولانی به ذهن می تواند کمک بسیاری به حفظ قوای مغز و همین طور بهبود عملکرد سیستم های داخلی بدن نماید. بی آن که نیاز باشد کار خاصی انجام دهیم، برای جلوگیری از پیری زودرس تنها کافی ست آرامش خود را به اندازه ی کافی و در حد توان حفظ نماییم.

پیری زودرس / استرس

پیری زودرس / استرس

اشتراک:

نظرات بسته اند