پیتزا غذایی سالم یا خطرناک؟

4

چیزی که ما را وادار می کند تا داخل یک فست فود شویم و غذایی سریع سفارش دهیم بوی غذا و طراحی داخلی فست فود است اما این دو عنصر فریبنده آیا تضمین یک وعده غذای عاری از خطر را می کنند یا آنکه در پس این رنگ و بوی زیبا خطرات پنهانی ما را تهدید می کنند.

همه ما در مورد مضرات فست فود بارها شنیده یا خوانده ایم اما کمتر کسی به این موارد توجه دارد. شاید همه مثل هم فکر کنیم؛ «با یک بار خوردن که به این بیماری ها مبتلا نمی شوم» …

یکی از غذاهای فست فودی مورد علاقه مردم انواع مختلف پیتزا هستند که خاستگاه اصلی آن کشور ایتالیا است. اگرچه سالهای ورود پیتزا به کشور در مواد اولیه وطرز تهیه آن دقت فراوانی می شد اما اینک هر ساندویچی تازه کاری هم پیتزا سرو می کند.

نا آشنا بودن به طرز تهیه پیتزا و از طرفی رقابتی شدن قیمت ها باعث شده تا آنهایی که کارشان سکه نیست به مواد غذایی کم کیفیت تر در تهیه پیتزا روی آورند تا کمی کاهش قیمت مشتری ها را جذب کند! پس طراحی داخلی فست فود تنها بخشی از ماجرا است.

خوردن پیتزا شاید هیچ مشکلی نداشته باشد اما نه هر پیتزایی آنهم ارزان!

غذای فست فودی

غذای فست فودی

راستش را بخواهید پیتزا را نمی توان جزو فست فودهای سالم دسته بندی کرد. دلیلش هم پنیر پیتزا است. اگر بهترین مواد برای تهیه پیتزا استفاده شود اما وقتی نوبت به پنیر پیتزا میرسد همه دسترنجتان به هدر می رود و قاعده بازی عوض می شود.

در واقع به دلیل اینکه “پنیر پیتزا” در مجاورت حرارت، تولید نوعی ماده سمی می کند که مصرف آن برای سلامت انسان و سیستم گوارش، بسیار مضر است و تکرار مصرف آن در بلند مدت می تواند باعث ابتلا به بیماریها و عوارض مختلف شود.

اگرچه هیچ کس نمیتواند به صورت صد در صد پیتزا را جزو مواد غذایی خطرناک برشمرد اما انواع پیتزاهای سبزیجات می توانند سلامت غذایی بالاتری داشته باشند تا سایر موارد.

بیماری هایی که احتمال می رود مصرف طولانی مدت پیتزا برای انسان بوجود آورند شامل موارد زیر هستند:

ضعف در عملکرد سیستم گوارش، ابتلا به کبد چرب، ریزش موها و ابرو ها، نفخ و ورم معده، هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان، پیش ساز سرطان معده، روده و خون، یبوست در روده.

اشتراک:

4 دیدگاه