پژو 208 چه برتری نسبت به 206 دارد

0

کمتر از ۲ سال دیگر پژو 208 وارد بازار خواهد شد. با توجه به استقبال زیاد خریداران از پژو 206،  جایگزینی آن با محصولی مناسب اهمیت زیادی دارد.
۲۰۶ در زمان عرضه اش به بازار در سال ۱۹۹۸ ، یکی از زیباتری خودرو‌های هاچ‌ بک بود. اما پس از ۱۶ سال از عرضه‌ آن، اکنون نمی ‌توان از  زیبایی طراحی ۲۰۶ صحبت زیادی کرد.
در طرف مقابل ۲۰۸ ، زیبایی و جذابیت بسیاری را با خود به همراه دارد. به جرات می ‌توان این خودرو را یکی از زیبا‌ترین هاچ‌ بک‌های موجود دانست. در کابین این خودرو هنوز هم می‌توان DNA پژو ۲۰۶ را دید. کابین ۲۰۸ از کیفیت بالایی برخوردار است. ارگونومی و چینش قطعات نیز به خوبی انجام شده و غربیلک فرمان کوچک تری تعبیه شده تا ماشین اصطلاحاتا اسپرت تر باشد.
فضای داخلی به خصوص در قسمت سرنشینان عقب و صندوق جز بخش هایی است که مالکان ۲۰۶ از آن رضایت کافی ندارند. وضعیت فضا در پژو 208 جدید بسیار بهتر است.
در ابتدا پژو ۲۰۶ در بازار ایران با ۲ پیشرانه‌ مختلف عرضه شد. نمونه‌ ارزان‌تر این خودور به پیشرانه چهار سیلندری TU3A و حجم ۱۳۶۰ سی‌سی مجهز شده بود. تیپ ۵ و ۶ به پیشرانه‌ های قدرتمند‌تر TU5 مجهز بودند. هر دو پیشرانه‌ استاندارد یورو ۳ داشتند و در سال‌های اخیر با بهینه ‌سازی‌های ایران خودرو به استاندارد یورو ۴ نیز رسیدند.  پیشرانه‌ ۱.۲ لیتری پژو ۲۰۸ به عنوان بهترین پیشرانه‌ با بازه ۱ تا ۱.۴ لیتری جهان بحساب می آید.
با توجه به اینکه ۱۸ سال از معرفی ۲۰۶ می ‌گذرد، نمی ‌توان توقع زیادی از سیستم‌ های رفاهی اش داشت. اما برای 208، آینه‌های جانبی تاشوی برقی، سیستم کمکی پارک، شیشه‌های عقب برقی، برف پاکن خودکار، سیستم تهویه خودکار دوگانه، آینه‌ی عقب الکتروکرومیک، سیستم ترمز خودکار، دوربین دید عقب و نمایشگر ۷ اینچی به همراه نقشه‌های ناوبری بخشی از تجهیزات قابل سفارش هستند.

پژو 208

پژو 208

206

206

اشتراک:

نظرات بسته اند