پژو 208 پاک ترین غیر هیبریدی دنیا

0

همانطور که میدانید، قرار است تعدادی از محصولات کمپانی پژو به ایران خودرو اضافه شود که یکی از آنها پژو 208 است. درحالی که شاخص الاینده های هوای تهران، در برخی از روزها به درجه ی هشدار میرسند، ورود این خوردو به ناوگان حمل و نقل، میتواند تاثیر بسزایی داشه باشد، چرا که پژو 208 را پاکترین خودروی غیر هیبریدی در جهان میدانند.
پژو 208، دارای موتور ۱٫۶ لیتری BlueHDi است و با ۷۵ اسب بخار عنوان پاک ترین مدل از سری خود را به خود اختصاص داده است. پژو توانسته است از همین موتور دو قدرت خروجی متفاوت ۱۰۰ و ۱۲۰ اسب بخاری استخراج کند. این تغییر در قدرت خروجی با تغییر در گیربکس همراه شده است به‌طوری که این مدل‌های قدرتمندتر به جای جفت شدن با گیربکس پنج سرعته دستی استاندارد با گیربکس شش سرعته اتوماتیک جفت شده‌اند. البته باید اشاره کنیم که میزان آلایندگی و تولید CO۲ در تمام مدل‌های دیزل ۲۰۸ به‌روزرسانی شده کمتر از ۹۵ گرم در هر کیلومتر است.
پایین آمدن میزان تولید آلایندگی این خودرو را میتوان مدیون ترکیب فیلتر اضافی با تکنولوژی کاتالیست انتخاب پذیر دانست. این خودرو با میزان آلایندگی 79 گرم در هر کیلومتر در دو مدل به بازار عرضه خواهد شد. مدل ارزان آن ۱۴/۹۹۵ پوند و مدل گرانتر آن قیمتی معادل ۱۶۱۹۵ پوند خواهد داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند