پروژه فیوشا گوگل رقیب اندروید نیست!

0

گوگل که همواره از شرکت های پیشتاز در نوآوری بوده در روزهای اخیر از سیستم عامل اندروید گو که نسخه سبک و کم حجم اندروید O است، رونمایی کرد. گویا این غول فناوری بر روی یک سیستم عامل دیگر که بسیار کاربردی تر از اندروید است هم کار میکند. نام این پروژه فیوشا «Fuchsia» است.

این خبر چند ماه قبل منتشر شد که گوگل روی سیستم عاملی جامع کار میکند که اپن سورس «متن باز» است. از مزیت های فیوشا این است که روی هر پردازنده ای قابل اجراست. البته هنوز در مرحله آزمایشی است و متخصصان زیادی بر روی آن مشغول به کارند.

از جمله کاربرد های آن میتوان در امر اینترنت اشیا از آن استفاده کرد برای همین منظور گوگل قصد دارد تا آنرا به نحوی طراحی کند که بر روی هر گجتی نصب و اجرا شود.

شایعاتی هم در این رابطه به گوش میخورد که معاون ارشد بخش مهندسی اندروید «دِیو بورک» به آنها پایان داد. دیو گفته است:

فیوشا یک پروژه آزمایشی نوپا است. البته ما پروژه های نوپای جذاب زیادی در گوگل داریم. به نظر من جالبترین نکته در مورد فیوشا، متن باز بودن آن است که به افراد اجازه می دهد همه چیز را به خوبی مشاهده کرده و نظرات خود را اعلام کنند.

افراد باهوش زیادی در حال کار بر روی فیوشا هستند، اشخاص فوق العاده ای که قبلاً نیز با آنها کار کرده ایم؛ در نتیجه انتظار ما برای رسیدن به محصول نهایی بسیار هیجان انگیز است. البته این پروژه تا حدودی متفاوت بوده و مستقل از اندروید خواهد بود؛ بله، کل ماجرا همین است.

این پروژه که فیوشا (Fuchsia یا گل گوشواره ای) نام دارد، در حقیقت یک سیستم عامل اپن سورس است که به نوعی طراحی شده که بتواند بر روی تمامی دستگاه ها، از دیوایس های اینترنت اشیا گرفته تا اسمارتفون ها و حتی PC ها، اجرا شود. کرنل این سیستم عامل شامل بخش های “بالغ” مانند حالت های کاربری و مدل امنیتی جداگانه برای هر بخش می شود.

به گزارش وبسایت Android Police، این سیستم عامل از پردازنده های گرافیکی پیشرفته و همچنین، ARM و کامپیوترهای 64 بیتی Intel نیز پشتیبانی می کند. همانطور که انتظار می رود، سیستم عامل فیوشا توسط زبان برنامه نویسی اختصاصی گوگل به نام Dart طراحی شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند