پرداخت موبایلی با استفاده از اسکنر عنبیه ی چشم گلکسی اس 8

0

پیش از این درباره ی سنسور تشخیص عنبیه ی چشم گوشی گلکسی S8 سامسونگ مطالب مختلفی منتشر گردیده، اما خبری که به تازگی از این برند کره ای به گوش می رسد امکان استفاده از این سنسور تشخیص عنبیه چشم برای پرداخت های مالی موبایلی ست.

به گزارش دیجیاتو، در خبرگزاری کره ای The Korea Herald برای اولین بار در کشور کره ی جنوبی شرکت های معتبر پشتیبان کارت های اعتباری بر آن هستند تا از این ویژگی ممتاز گوشی های گلکسی اس 8 برای پرداخت مالی موبایلی استفاده کرده و سیستمی را راه اندازی کنند تا به این طریق پرداخت های موبایلی صورت گیرد. به ویژه این که این روش پرداخت بارها ایمن تر و مورد اعتمادتر از استفاده از رمز عبور و یا حسگر اثر انگشت است.

پرداخت موبایلی با اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8

پرداخت موبایلی با اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8

شرکت Samsung Card اولین شرکت کارت اعتباری کره ای ست که استفاده از سنسور تشخیص عنبیه ی چشم را برای پرداخت موبایلی به کار خواهد گرفت.

در دیجیاتو در این خصوص می خوانیم؛ “همان طور که می دانید سامسونگ در پرچمدار سال 2017 خودش از روش های احراز هویت بیومتریک مختلفی از جمله اثر انگشت، عنبیه چشم و تشخیص چهره استفاده کرده که در میان آنها، فناوری تشخیص چهره با وجود سرعت بالا، امنیت زیادی ندارد. البته کمپانی کره ای به تازگی بسته آپدیتی برای افزایش امنیت این تکنولوژی ارائه کرده و مدعیست با نصب آن، دور زدن سیستم امنیتی تشخیص چهره به سادگی میسر نخواهد بود.”

چیزی که به نظر می رسد، در حال حاضر اسکن عنبیه ی چشم قوی ترین سنسوری ست که در پرچم داران گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است. و با وجودی که سامسونگ در گلکسی اس 8 از سنسور تشخیص چهره به عنوان سیستمی نو استفاده کرده است، اما این سنسور دارای ضعف های امنیتی بوده و نمی تواند جای سنسور تشخیص عنبیه را بگیرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند