پای کودکان ۷ ساله به خرید اینترنتی باز شد

1

اتفاق عجیبی که برای انسان رخ داده است آشنایی و اعتیاد این موجود هوشمند دو پا به اینترنت است. آنهم از بدو تولد!

شاید در ایران ما چنین نباشد اما جالب است بدانید در کشور چین کودکان از سن 3 سالگی از اینترنت استفاده میکنند و در سن ۷ سالگی و به محض یادگیری اندکی خواندن، به صورت آنلاین خرید می کنند.

نتایج منتشر شده از یک نظرسنجی نشان داد، کودکان ۳ ساله به راحتی می توانند از فضای مجازی سر در بیاورند و ساعت ها خود را مشغول فضای مجازی و بازی های اینترنتی کنند.

بر اساس شواهد موجود، کودکان در سن ۱۴ سالگی بیش از والدین خود به اینترنت مسلط هستند و پیشتازتر از آنها در فضای مجازی حضور دارند.

به گفته پژوهشگران، کودکان مانند بزرگسالان خود با به دست گرفتن وسایل الکترونیکی، فعالیت های آنلاین زیادی مانند انتشار اطلاعات و دانلود انواع بازی ها را انجام می دهند.

بر اساس آمار و ارقام موجود، بیش از ۶۰ درصد کودکان ۷ ساله فیلم و موسیقی دانلود می کنند، ۸.۵ درصد به صورت آنلاین خرید می کنند، ۱۵ درصد آنها عکس، ویدئو یا مطلب مورد نظر خود را در فضای مجازی به اشتراک می گذارند و ۴.۷ درصد نیز دارای طرفدارانی در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام هستند.

کودکان و اینترنت

کودکان و اینترنت

این بررسی همچنین نشان داد، هر روز سن استفاده از فضای مجازی در حال کاهش است و استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی به یک عادت مرسوم در کودکان با سنین پایین تبدیل شده است.

آمارها حکایت از آن دارد که بعضی از کودکان در سن ۳ سالگی از بزرگترین سیستم عامل ارتباطات اجتماعی کشور چین استفاده می کنند؛ همچنین ۱۰ درصد کودکان ۷ ساله از نرم افزار چت استفاده می کنند و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دو بخش جدانشدنی از زندگی بیش از ۷۰ درصد کودکان ۱۲ ساله این کشور تبدیل شده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. بچه های این دوره زمونه که نمیزارن آدم گوشی را دستش بگیره سریع گریه میکنن که بدش من. نمیدونم اینا که بلد نیستن حرف بزنن چی توی این گوشی دیدن که ولکنش نیستن …