پایتخت قوم پارت، شهر باستانی شیروان

0

به استان خراسان شمالی، شهر شیروان می رویم. این شهر تاریخی در دوران ماقبل اسلام پایتخت قوم پارت محسوب می شده است. دیاکونوف نویسنده و محقق روسی بر این باور است که نخستین امپراتوری مقتدر پارت ها در شیروان به وجود آمده است.
اگر به خراسان شمالی و به شهر باستانی شیروان سفر می کنید، برای رزرو یک هتل راحت و ارزان قیمت، هتل سه ستاره ی رضا شیروان را به شما پیشنهاد می کنیم.
اگر برای رزرو این هتل به سایت رزرو هتل آنلاین آرمان سفر به آدرس www.armansafar.com  مراجعه کنید، امکان این را خواهید داشت تا از تخفیف ویژه ی رزرو هتل نیز بهره مند شوید. در حال حاضر هتل رضا شیروان با سقف تخفیف 10 درصدی در سایت آرمان سفر قرار داده شده است.

هتل رضا شیروان

هتل رضا در شهر شیروان، منطقه ی شیرکوه واقع شده است. قرار داشتن این هتل در منطقه ی کوهستانی آب و هوای فوق العاده ای برای مسافرین آن به ارمغان می آورد.

رزرو هتل / هتل رضا شیروان

رزرو هتل / هتل رضا شیروان

هتل رضا دارای یک تالار بزرگ برای برگزاری میهمانی ها، مراسم عروسی و هر گونه مجالسی می باشد. این تالار ظرفیت پذیرش 700 نفر میهمان داشته و مجهز به اتاق عقد، آشپزخانه و اتاق پرو می باشد.

رزرو هتل / هتل رضا شیروان

رزرو هتل / هتل رضا شیروان

 

رزرو هتل / هتل رضا شیروان

رزرو هتل / هتل رضا شیروان

اگر اتاق دو تخته با ظرفیت پذیرش دو نفر را رزرو نمایید، از تخفیف 9 درصدی بهره مند خواهید شد. همین طور با رزرو سوئیت سه نفره ی یک خوابه تخفیف 10 درصدی شامل حالتان می گردد و برای اتاق یک تخته با ظرفیت یک نفر نیز تخفیف 5 درصدی در نظر گرفته شده است.
در تمام 20 اتاق و 5 سوئیت هتل سه ستاره ی رضا؛ یخچال، تلویزیون، سرویس بهداشتی ایرانی، سرویس بهداشتی فرنگی، خط تلفن اختصاصی و اینترنت وای فای پر سرعت قرار داده شده است.
هتل دارای یک رستوران و نیز یک کافی شاپ در طبقه ی آخر می باشد. از این طبقه می توانید چشم انداز بسیار زیبا و رویایی را مشاهده کنید. پارکینگ اختصاصی به مسافران هتل تعلق می گیرد و برای استفاده از اینترت وای فای در لابی هتل نیز امکانات خواهید داشت.

هتل رضا شیروان

هتل رضا شیروان

 

هتل رضا شیروان

هتل رضا شیروان

هتل رضا شیروان

هتل رضا شیروان

جاذبه های گردشگری شیروان

از جاذبه های گردشگری طبیعی شهر شیروان می توان به منطقه ی حفاظت شده گلول، آبشار زوارم، غارهای هنامه، منطقه ی ییلاقی زوارم، آرامگاه بی بی حنیفه، آرامگاه تیموری در 6 کیلومتری شیروان، آرامگاه معصوم زاده امام یحیی، امام زاده حمزه در 6 کیلومتری شمال باختری شیروان، امام زاده محمد رضا، برج و باروی تیموری، قلعه اسرار، تپه ماسوره شیروان، شهر پیشین، غار کافر، قزلر قلعه زیدر، قزلر قلعه زوارم، قزلر قلعه اوغار، قزلر قلعه تفتازان، گمرک تپه، گبر خانه و غار پوستین دوز اشاره کرد.

شیروان

شیروان

از دیدنی ترین آثار باستانی شیروان می توان تپه ی باستانی ارگ را نام برد. تپه ی باستانی ارگ شیروان که از هزاره ی پنجم قبل از میلاد به جای مانده است، از نخستین نواحی مسکونی حاشیه ی رود اترک به شمار می رود.
ارگ شیروان برجسته ترین و پهناورترین ناحیه ی باستانی شمال شرق ایران می باشد. این تپه ی باستانی در دوران شاه سلطان حسین صفوی امارت فرماندهی حکومت شمال خراسان بوده و حصار و 4 برج مرتفع داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند