پارک کروکودیل در جزیره ی قشم

1

برای دیدار از کروکودیل ها نیازی ندارید که به کشور های دیگر سفر کنید, در کشور عزیزمان ایران نیز می توانید کروکودیل ها را از نزدیک ببینید. در یکی از جزیره های ایران, به نام جزیره ی قشم جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی وجود دارد که توریست ها و گردشگران از آن ها دیدن می کنند. پارک کروکودیل قشم از دیدنی های این جزیره است که به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در جزیره ی زیبای قشم مبدل گشته است. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی این پارک بی نظیر بپردازیم.
اولین جایی که در کل خاورمیانه به پرورش و نگهداری تمساح ها پرداخت, پارک کروکودیل بوده است که کار خود را در زمستان 1389 شروع کرده است و راه اندازی شده است. در ابتدای کار 8 عدد کروکودیل از کشور مالزی وارد کشور عزیزمان شده است که امروزه تعداد آن ها بیشتر شده است.
این کروکودیل ها در آب شور زندگی می کنند که به آن ها پروسوس گفته می شود. بهتر است بدانید که کروکودیل های پروسوس بهترین نژاد کروکودیل جهت پرورش در دنیا به حساب می آیند که وارد ایران شده اند. دیدن از این پارک می تواند خاطره ای به یاد ماندنی برایتان به جای بگذارد. در این مکان می توانید با نحوه ی زندگی کروکودیل ها و زاد و ولدشان آشنا شوید. با راهنمایی هایی که می توانید در این پارک دریافت نمایید, اطلاعات بی نظیری را کسب می کنید.

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل

درباره ی کروکودیل ها بیشتر بدانیم

همان طور که می دانید, کروکودیل ها جانورانی خزنده هستند که از عصر دایناسورها پای برجا باقی مانده اند. فک و آرواره ی این حیوانات بسیار قدرتمند است که به سادگی می تواند هر موجودی را به تکه تکه کند و حتی ببلعد. احتمال دارد در اکثر مواقع این موجودات را در آب دیده باشید, اما بهتر است بدانید که این جانداران همیشه در آب زندگی نمی کنند و مدتی را هم در خشکی سپری می کنند. جالب است بدانید که پوست بدن این جانداران شبیه به زره ی جنگجویان بسیار سخت است و به همین جهت هم آن ها را پادشاهان زره پوش آب های آرام لقب داده اند.
نکته ی بسیار جالب اینجاست, با این که این جانداران از عصر دایناسور ها پای بر جا باقی مانده اند, ولی طبق تحقیقات به عمل آمده, کروکودیل ها از 65 میلیون سال پیش تا به امروز هیچ تغییری نکرده اند و به همان صورتی که پیش از این بوده اند, باقی مانده اند. لازم به ذکر است که شکار بی مورد و بی رویه یاسن موجودات در سال های اخیر موجب شده است که نسل آن ها در خطر انقراض قرار بگیرد.

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل

ساعت بازدید از پارک کروکودیل جزیره ی قشم

برای بازدید از این پارک می توانید تا نیمه ی ماه مهر از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر از آن دیدن کنید و از نیمه ی مهر تا تعطیلات عید از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر.

اشتراک:

۱ دیدگاه