پائول دروف؛ امنیت موبوگرام را تایید نمیکنم!

0

در جدیدترین خبرها شنیدیم که برخی سرورهای CDN تلگرام به ایران منتقل شدند و گفته شده، برای سریعتر شدن سرعت تلگرام برای کاربران ایرانی این اقدام صورت گرفته است.

سرورهای CDN درحقیقت شبکه ای از سرورهای متعدد است. که صفحات و دیگر محتویات وب را برای کاربر فراهم می کند. این سرورها با توجه به مکان جغرافیایی کاربر، منبع صفحه وب و سرور ارائه خدمت ایجاد می شوند.

اما پائول دروف در صفحه توییترش متنی منتشر کرده مبنی بر نا امن بودن نمونه های ایرانی تلگرام که شامل موبوگرام، آی گرام و … میشود.

این توییت زمانی انجام شد که یک کاربر ایرانی در مورد امنیت موبوگرام از پائول دروف سوال کرده بود. و مدیر عامل تلگرام در پاسخ این کاربر گفته است؛

اپلیکیشن پیام رسان موبوگرام به عنوان نمونه ایرانی تلگرام، قدیمی و نا امن است؛ من پیشنهاد نمی کنم که از موبوگرام استفاده کنید.

صحبت های جدید مدیر عامل تلگرام در پی صحبت های قدیمی او مبنی بر عدم استفاده از نمونه های کپی برداری شده، آلوده و قدیمی تلگرام است. که ممکن است برخی دولت ها اطلاعات آن را سرقت کنند. و لازم است که تمامی کاربران از نسخه اصلی تلگرام استفاده کنند.

در صورتی که از پیام رسان تلگرام استفاده می کنید. توصیه کارشناسان امنیتی همواره برای حفظ ایمنی و سهولت بیشتر تنها استفاده از نسخه اصلی تلگرام بوده است و تا پیش از این نیز شرکت های معروفی امنیتی توصیه کردند که از نسخه های غیر اصلی تلگرام استفاده نکنید چرا که آن ها یک تروجان یا سارق اطلاعات هستند.

اینها بازتاب سخنان مدیر عامل تلگرام بودند. پخش این مطلب صرفا جهت پوشش مباحث روز تکنولوژی است. و هیچ اپلیکیشنی را رد یا تایید نمیکنیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند