ویروس استخراج بیت کوین در 7400 سایت

0

بیت کوین آنقدر ارزشمند شده که هکرها نیز دست بکار شده اند. از آنجایی که ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین امنیت بالایی دارند سرقت آنها چندان میسرو و کار هر کسی نیست اما هکر ها روش دیگری را پیش گرفته اند تا بیت کوین استخراج کنند.

مجرمان اینترنتی با قرار دادن ویروسی در 7400 وب سایت در سراسر جهان، کنترل رایانه های کاربران مبتلا را به دست گرفتند و پول مجازی استخراج کردند.

در این روش هکر های اب آلوده کردن وب سایت ها توانستند به رایانه کاربران نفوذ کنند و برای استخراج بیت کوین از این رایانه ها و گوشی های موبایل استفاده کنند!

طبق گزارش ها؛ هکرها هزاران وب سایت دولتی انگلیس را هک کرده اند تا بتوانند پول های مجازی مانند بیت کوین را ذخیره کنند. وب سایت های متعلق به کمیسیون اطلاعات، شرکت وام های دانشجویی و وب سایت NHS اسکاتلند در انگلیس همه به نوعی ویروس مبتلا شدند. طبق آمار حدود 7400 وب سایت در سراسر جهان با این ویروس ها آلوده شده اند.

استخراج غیر قانونی بیت کوین

استخراج غیر قانونی بیت کوین

روش کار به این صورت است که مجرمان ویروسی به نام Coinhive را در نرم افزار های سایت هایی که کاربر زیادی دارند قرار دادند. به این ترتیب کاربران پس از کلیک بر روی نرم افزار؛ ویروس به کامپیوتر آنها منتقل می شود و رایانه یا موبایل شخص قربانی را برای استخراج بیت کوین به کار می گیرند.

در مرحله بعد هکرها با استفاده از قدرت پردازش اضافی که دستگاه های کاربران فراهم کرده بود، پول های مجازی مانند بیت کوین را استخراج کردند. در فرایند استخراج (Mining) با حل مسئله های پیچیده ریاضی سکه های دیجیتالی جدیدی به وجود می آیند. هنگامیکه سکه های مجازی به وجود بیایند، می توان آنها را به طور آنلاین ذخیره کرد.

اسکات هلم محقق امنیت سایبری می گوید: این نوع حمله چندان جدید نیست اما بزرگترین نمونه ای است که من تابه حال دیده ام.

اشتراک:

نظرات بسته اند