وقتی اپل به انعام چینی ها چشم دوخته!

0

روابط بین توسعه دهندگان چینی و اپل بر سر انعام پرداخت شده توسط کاربران به تیرگی کشیده شده است! بر خلاف کشورهای غربی چینی ها عادت دارند که وقتی توسعه دهنده ای اپلیکیشنش را به رایگان در اختیار آنها می گذارد هر کسی که دوست داشته باشد انعامی به توسعه دهنده می دهد!

این کار باعث تشویق و قدر دانی از توسعه دهنده می شود. اما به تازگی اپل به این انعام ها هم چشم طمع دوخته و در قانونی جدید آنرا جزو درآمد کمپانی بشمار آورده است.

بر اساس گزارش های رسیده توسعه دهندگان چینی اصلا از این تصمیم اپل رضایت ندارند و حاظر نیستند تا از انعام پرداخت شده 30 درصد را به اپ استور اپل بدهند!

این تصمیم اپل ماه گذشته اعلام شد و در آن از توسعه دهندگان خواسته شده تا قابلیت دریافت انعام را در اپلیکیشن ها غیر فعال کنند. و فقط پرداخت های درون برنامه ای مجاز است که آنهم شامل 30 درصد تعرفه می شود.

به گفته وال استریت ژورنال؛ اگر نرم افزاری این قانون را رعایت نکن و همچنان به گرفتن انعام به صورت شخصی بپردازد آن اپلیکیشن از اپ استور حذف می شود.

بنابر این تصمیم اپل احتمال زیاد بسیاری از توسعه دهندگان چینی دست از ادامه همکاری با اپل بکشند و به سراغ پلتفرم های دیگری بروند. در این صورت شکستی سنگین برای اپل در بازار چین دور از انتظار نیست!

اشتراک:

نظرات بسته اند