وزیر ارتباطات: 130 هزار شغل در فضای مجازی ایجاد می کنیم

0

وزیر ارتباطات و فناوری از افزایش 130 هزار شغل در فضای مجازی برای سال آینده خبر داد.

محمود واعظی درباره اقداماتی که دولت یازدهم در عرصه فضای مجازی انجام داده اینگونه توضیح داد: «یکی از فعالیت های مهم دولت یازدهم در زمینه گسترش فضای مجازی بوده. ولی دولت قبلی در حدی که افراد بتوانند از فضای مجازی اطلاعات کسب کنند، در این حوضه تلاش کرده بود»

به گفته واعظی دسترسی آزاد به اطلاعات در فضای مجازی دستور اولیه این دولت بوده و پس از آن منشور حقوق شهروندی را بعنوان سیاستی مهم و جدی دنبال کرده است.

واعظی تأکید کرد: «بستر شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی را برای اینکه بتواند بستر و شبکه ای برای اتصال و ارتباط ملت ایران با هم باشد، فراهم کردیم. از زمانی هم که دسترسی به اینترنت به سرعت و کیفیت نسبتاً مطلوب رسید، هدف اصلی ایجاد آن، یعنی کسب و کارهای الکترونیکی و دانش بنیان را در اولویت اساسی خود قرار دادیم.»

همچنین واعظی افزود: در سال 1394 در حدود 30 هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد شد. این رقم در سال 95 به 100 هزار شغل افزایش یافت و در اینک برای سال 1396 میزان مشاغلی که برای حوزه ICT درنظر گرفته شده است، 130 هزار شغل می باشد!

هم اکنون در مورد کسب و کار الکترونیک میتوان به نمونه هایی در زمینه های حمل و نقل، املاک و همچنین گردشگری اشاره کرد. این چنین فعالیت هایی باید در تمام شهر های ایران انجام شود.

واعظی با اشاره به اینکه ایجاد شغل در حوزه آی تی نیاز به سرمایه گزاری زیادی ندارد. گفت امیدواریم با منابع مالی کم بتوانیم برای جوانان تحصیل کرده بیکار شغل مناسب ایجاد کنیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند