واریس یک بیماری موروثی

0

حتما شما نیز تا به حال نشانه های واریس را در یکی از اطرافیان خود مشاهده کرده اید، بی آن که مطمئن باشید آیا آن شخص به واریس مبتلاست یا خیر.

بیشتر ما تصور می کنیم واریس یک بیماری مختص به کهنسالان بوده و تنها در سال های پا به سن گذاشتن است که می توانیم منتظر این بیماری باشیم. در حالی که واقعیت کاملا متفاوت است.

در واقع واریس نوعی از بیماری ست که در هر سنی می تواند شخص را درگیر کند و اتفاقا این بیماری کاملا ریشه ی موروثی دارد. به این معنا که اگر مادر یا پدر شما و یا یکی دیگر از افراد درجه ی اول خانواده تان به واریس مبتلا باشد، احتمال این که شما نیز به این بیماری مبتلا شوید بسیار افزایش می یابد.

علائم ابتلا به واریس و درمان آن

علائم ابتلا به واریس و درمان آن

به علاوه جالب است بدانید که زنان در ابتلا به واریس از مردان پیشی می گیرند. آمار نشان می دهد که زنان 20 برابر مردان به واریس دچار می شوند.

تبلیغات کرم های درمان واریس

حتما تا به حال اینجا و آنجا تبلیغات زیادی درباره ی کرم های برطرف کننده ی واریس مشاهده کرده اید. تبلیغاتی که مدعی هستند، با یک دوره ی مصرف این کرم ها می توانید واریس های خود را از بین ببرید. در حالی که واقعیت این است که هیچ درمان خانگی و یا کرم و پمادی نمی تواند اثر واریس را از بین ببرد.

تنها درمان های حرفه ای و توسط پزشک قادر به از بین بردن آثار واریس هستند و البته توصیه می شود که هر چه زودتر و در مراحل ابتدایی برای درمان مراجعه کنید تا اثر آن سریع تر و پایدارتر باشد.

ابتلا به واریس به همراه درد

ابتلا به واریس به همراه درد

به علاوه با پیشرفت واریس، باید علاوه بر مخدوش کردن زیبایی پوست، منتظر درد نیز باشید که برطرف کردن آن دیگر مانند مراحل ابتدایی ساده نخواهد بود.

عوامل موثر بر ابتلا به واریس

یکی از اصلی ترین عواملی که موجب واریس در زنان می شود، تغییرات هورمونی ست. معمولا پس از بارداری به ویژه اگر بارداری با اضافه کردن وزن زیاد همراه بوده باشد، می توانیم منتظر واریس باشیم. سبک زندگی نیز در ابتلا به واریس تاثیر گذار به نظر می رسد.

یک متخصص می گوید: ” عواملی چون عدم تحرک کافی و فعالیت های بدنی و ورزشی، چاقی، نشستن ها و ایستادن های طولانی که مداوم هم تکرار می شوند از عوامل شکل گیری واریس هستند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره واریس، به مطلب زیر مراجعه کنید:

http://rooziato.com/1396105939/%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86/

اشتراک:

نظرات بسته اند