هک شدن اکانت 50 میلیون از کاربران فیس بوک

0

سرانجام هک شدن اکانت کاربران فیس بوک نیز اتفاق افتاد و هکرها موفق شدند اکانت 50 میلیون کاربر فیس بوک را هک نمایند.

مدیران ارشد فیس بوک هویت هکرها را کشف کرده و به کاربران اطلاع داده اند که در حال حاضر بر این موضوع نظارت و کنترل پیدا کرده اند.

همین طور مدیران فیس بود اعلام داشته اند که از محل زندگی و استقرار این هکرها مطلع هستند و به همین دلیل امکان پیگیری قضایی به سادگی وجود خواهد داشت.

در حال حاضر پلیس امنیتی سایبری نسبت به این موضوع آگاه شده و روال پیگیری به دست مقامات قضایی سپرده شده است.

جالب است بدانید که پس از هک 50 میلیون کاربر فیس بوک، 90 میلیون کاربر نیز به دلایل امنیتی و به علت حفاظتی ناچار به ترک اکانت های خود و غیرفعال کردن آن ها شدند.

البته هنوز معلوم نیست که آیا از اکانت های هک شده ی فیس بوک سوء استفاده ای هم صورت گرفته یا این که عمل هک کردن این اکانت ها فقط نوعی نمایش قدرت سایپری بوده است.

 

هک شدن اکانت 50 میلیون از کاربران فیس بوک

هک شدن اکانت 50 میلیون از کاربران فیس بوک

حساب های کاربران فیس بوک چطور هک شد؟

اما اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم که این حساب های فیس بوک چطور هک شده اند، باید شما را به یاد قابلیت View as در فیس بوک بیندازیم که به هر کاربر اجازه می داد صفحه ی فیس بوک خود را به شکلی ببیند که دیگران آن را مشاهده می کنند. گفته می شود که هک حساب کاربران فیس بوک نیز به وسیله و از طریق همین قابلیت View As صورت گرفته است.

پس از این که فیس بوک قابلیت آپلود ویدئو در فیس بوک را تغییراتی داده یک حفره ی امنیتی باقی مانده و هکرها توانستند از آن طریق به حساب این کابران دسترسی و تسلط پیدا کنند.

در حال حاضر فیس بوک امانت های هک شده را دوباره تحت کنترل گرفته و با ریست کردن آن ها را از دست هکرها بیرون آورده است. و 40 میلیون دیگر اکانت را هم برای ایمن سازی در مقابل نفوذ هکرها ریست کرده است.

دیجیاتو به نقل از شبکه ی خبری CNN از قول مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک آورده است: واقعیت این است که ما با حملات متعددی از ناحیه افرادی مواجه هستیم که می خواهند کنترل حساب های کاربری را در دست بگیرند یا اطلاعات افراد را به سرقت ببرند. ما باید کار بیشتری برای جلوگیری از بروز دوباره این اتفاق انجام دهید و این نوید را میدهم که بررسی های امنیتی ما در ادامه شدیدتر خواهند شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند