هک تلگرام، شایعه یا واقعیت؟

0

هک تلگرام عبارتی ست که از طرف دو گروه مورد جستجو قرار می گیرد، یکی کسانی که به هر دلیلی به دنبال هک کردن تلگرام کسی هستند و دیگر برای کسانی که از هک شدن تلگرامشان توسط دیگران نگران هستند.

هک تلگرام، آری یا نه؟

هک تلگرام، آری یا نه؟

اما در این مطلب بر آن هستیم تا دریابیم آیا به راستی هک تلگرام ممکن می باشد یا خیر؟

البته باید به این موضوع نیز توجه داشته که وقتی صحبت از نرم افزارهای کامپیوتری و یا اندرویدی به میان باشد، هیچ گونه قطعیتی وجود ندارد و همیشه می توان روزنه ای برای ورود متصور شد.

اگر در موتور جستجوگر گوگل عبارت هک کردن تلگرام را جستجو کنید، با سایت های مختلفی روبرو خواهید شد که به فروش نرم افزارهای هک تلگرام به صورت صد در صد تضمینی می پردازند. باید بدانید که تمام این سایت ها شیاد و فریبکار بوده و نرم افزارهایشان به هیچ وجه کار نخواهد کرد.

در این رابطه به گفتگویی که با یک کارشناس امنیت صورت گرفته نگاهی می اندازیم:

طبق اظهارات این کارشناس امنیت در وحله ی اول ورود به سایت هایی که تبلیغ فروش نرم افزارهای هک تلگرام را می کنند، برای کاربر وارد شده به سایت خطرناک خواهد بود.

امیر صفری گفت:   در فضای مجازی نه تنها درباره تلگرام، بلکه در زمینه ی شبکه های اجتماعی مختلف و یا حتی ایمیل یاهو، گوگل و یا اکانت فیس بوک و غیره چنین احتمالی وجود دارد که دسترسی به اطلاعات فرد میسر شود، اما باید توجه داشت که دسترسی به این اطلاعات در شرایط عادی به هیچ عنوان وجود ندارد و این اتفاق زمانی رخ می دهد که فرد نسبت به امنیت اطلاعات خود توجه کافی را به خرج ندهد.

هک تلگرام، آری یا نه؟

هک تلگرام، آری یا نه؟

این کارشناس امنیت ادامه داد: دسترسی به حساب کاربری افراد در شبکه های اجتماعی مختلف بدون داشتن اطلاعات حساب کاربری فرد عملا امکان پذیر نیست. برای همین اگر قرار باشد به حساب فردی دسترسی پیدا کنیم لازم است حتما یا به گوشی او یا سیم کارت اش و یا اطلاعات حساب کاربری دسترسی داشته باشیم.
برای هک کردن تلگرام تنها مسیر فریب کاربر است.

وی افزود: در واقع روند هک کردن افراد در شبکه های مختلف براساس مهندسی اجتماعی شکل گرفته و در اغلب موارد به این صورت رخ می دهد که یک پیام، ایمیل و یا لینک مخرب برای فرد ارسال می شود تا کاربر فریب آن را خورده و به لینک مربوطه مراجعه کند. در این صورت امکان دسترسی به اطلاعات گوشی فرد از طریق ویروسی کردن آن وجود دارد.

صفری در ادامه ی صحبت های خود گفت: اما معمولا وقتی که قرار است به حساب یک فرد دسترسی پیدا شود برای خود آن فرد پیامکی ارسال شده و از او خواسته می شود برخی اطلاعات خود را اعلام کند. در واقع از طریق ارسال این اطلاعات فرد خود را در معرض انواع مخاطرات قرار داده و با این اشتباه می تواند شرایطی فراهم کند که دیگران به راحتی به حساب او دسترسی پیدا کنند.

این کارشناس امنیت تنها مسیر برای هک کردن تلگرام و یا دیگر برنامه های این چنینی را فریب دادن کاربر و دسترسی به اطلاعات حساب وی دانسته و گفت: برای دسترسی به اطلاعات افراد و انجام عملیات فیشینگ روش های متعددی وجود دارد که یکی از این روش ها آلوده کردن دستگاه فرد به ویروس یا تروجان است. برهمین اساس اگر فردی کمی بی دقتی به خرج دهد اطلاعات او در معرض خطر خواهد بود.

این کارشناس امنیت در پاسخ به این سوال که سایت هایی که مدعی آموزش هک می شوند تا چه اندازه بر انجام این عمل موفق هستند، گفت:به هیچ عنوان نمی توان به این سایت ها اعتماد کرد. اکنون شرکت های مختلف برای جذب سود بیشتر هر یک از پیامی خاص برای تبلیغ خود استفاده کرده و تلاش می کنند مردم را به استفاده از این شیوه ترغیب کنند، اما باید اشخاص توجه داشته باشند که فردی که به این لینک ها مراجعه می کند خود بیش از همه در معرض خطر قرار دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند