هوش مصنوعی فراتر از هوش انسانی

3

یکی از رویاهای انسان ساختن موجودات هوشمندی است که با هوش تر از انسان باشد و برای همین منظور هوش مصنوعی ساخته شد.

در سالهای اخیر هوش مصنوعی پیشرفت های چشمگیری داشته تا جایی که در برخی موارد انسان مغلوب هوش مصنوعی شده است. حتی دانشمندانی چون استیون هاوکینگ نسبت به آینده هوش مصنوعی نگرانی کرده اند که روزی بر علیه بشریت اقدام کند.

در جدیترین خبر های مربوط به هوش مصنوعی اعلام شده گروه آلیبابا نوعی هوش مصنوعی را توسعه داده، انسان را در چرخه خود مغلوب کرد. این نرم افزاردر یک آزمون جهانی خواندن درک مطلب عملکرد بهتری نسبت انسان نشان داد.

آلیبابا بزرگترین شرکت تجارت آنلاین چین، در زمینه هوش مصنوعی پیشرفت بزرگی کرده است. گروه آلیبابا یک مدل یادگیری ماشین را توسعه داده است که نمره آن بالاتر از کاربران انسانی در پاسخ به مجموعه سوالات استنفورد (SQAD)، آزمون بزرگ درک مطلب با بیش از 100،000 سوال است، این آزمون که در تاریخ 11 ژانویه برگزار شد، نمره دریافتی توسط هوش مصنوعی 82.44 ، در مقایسه نمره انسان 82.304 بود.

این اولین بار است که هوش مصنوعی در این کار عملکرد بهتری نسبت به انسان داشته است که در سبک SQAD انجام می شود و به عنوان یکی از معتبر ترین دستگاه سنجش درک مطلب در جهان است.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

سیتی لو، یک دانشمند ارشد در تحقیقات بازرگانان آلیبابا، گفته است که این نتیجه به معنای سوالات ساده است، مانند “چرا باران؟”، می تواند با دقت بالا با ماشین پاسخ داده شود.

سیتی می گوید:

“ما بر این باوریم که فناوری اساسی می تواند به تدریج به برنامه های متعدد مانند سرویس های مشتری، آموزش و پاسخ های آنلاین به سوالات بیمار، آزاد سازی تلاش های انسانی در روشهای بی سابقه ای اعمال کند.”

با اینکه فناوری هوش مصنوعی برای کمک به بشریت توسعه داده می شود ولی ایده پردازان معتقدند روزی همین ربات های هوشمند بر علیه انسان توطئه می کنند. بر این اساس فیلم هایی چون ترمیناتور ساخته شده اند که جنگ آینده ربات و انسان را به تصویر می کشد.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. تینا عبادی در

    زمانی می رسه که ربات ها جای انسان ها رو می گیرن و کم کم زمین شبیه فیلم هایی می شه که دیدیم

  2. امیر علی در

    واقعا ترسناکه به نظر من. خیلیم ترسناکه. یه روز یه جا میرسیم که رو دست ما بلند میشن و کاری نمیتونیم کنیم

  3. باهوش تر از انسان، بله برای اینکه بی خطا میسازن و هرچی اطلاعات دارن میدن بهش. واقعا ترسناکه