هوش مصنوعی به زودی مفهوم عشق را درک می کند

0

از یک دهه پیش در فیلم های علمی سرو کله یک سری ربات های انسان نما که حتی قادرند مثل انسان لبخند بزنند یا ناراحت شوند پیدا شد. این موضوع اگرچه جالب بود اما از آنجا که در فیلم ها است چندان جدی گرفته نمی شود. اما اگر در واقعیت با رباتی روبرو شوید که عاشق شده چه واکنشی دارید؟

دانشمندان و متخصصان رباتیک فعال در پروژه ربات “بینا”(BINA) مدعی شدند که به زودی این ربات مفهوم فلسفی عشق و علاقه را درک خواهد کرد.

ربات انسان نمای “بینا 48” اولین رباتی است که موفق به حضور در دانشگاه و گذراندن یک واحد درسی شد.

ویلیام بری، استاد دانشگاه نوتردام و استاد آموزش مفاهیم اخلاقی به ربات بینا 48 گفت: هدف از ساخت این ربات اثبات نظریه جان گرفتن هوش مصنوعی در صورت افزایش حافظه بلند مدت و توانایی پردازش حواس مانند انسان است.

ربات بینا 48 تاکنون به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته و هدف نهایی تیم سازنده، آموزش مفاهیم مخصوص انسان مثل مفهوم عشق و علاقه است. این ربات ایده ها و شخصیت ها را با ایجاد یک پایگاه داده به صورت خاطرات، باورها و افکار طبقه بندی می کند.

ربات انسان نما

ربات انسان نما

بینا 48 همچنین می تواند با دریافت اطلاعات مضاعف از رسانه های اجتماعی اظهار نظر و مانند یک شخصیت زنده در مکالمات شرکت کند.

در حال حاضر درک شناختی بینا 48 همچنان رو به افزایش است، چرا که الگوریتم کنترل این ربات براساس یادگیری عمیق طراحی شده است. در واقع این ربات با ذخیره تجربیات و اطلاعات، هر روز با تجربه تر می شود.

به گفته سازندگان ربات، هدف بعدی ارتقاء مهارت های ادراکی و شناختی ربات تا مرحله ای است که مفهوم عشق و علاقه، مرگ و زندگی و غم و اندوه را کاملا درک کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند