همه چیز درباره کرم های موبر

0

گرچه لیزر موهای زائد روشی دائمی است و این روزها مورد استقبال قرار گرفته، هزینه بالای این روش خیلی ها را همچنان به سمت اپیلاسیون بدن با وکس یا کرم های موبر می کشاند.
ماده اولیه تمامی کرم های موبر یکی است. اما حتما باید این نکته را در نظر داشت که کرم های موبر برای نقاط مختلف بدن در غلظت شان با هم فرق دارند. بنابراین ارگ کرم موبر پا می گیرد، به هیچ عنوان آنرا برای صورت تان که پوستی ضعیف تر دارد استفاده نکنید.
غلظت ماده بکار رفته در کرم ها تنها تفاوتی است که کرم های موبر با یکدیگر دارند. اگر از نظر برند تجاری بخواهیم مقایسه کنیم هم واقعا تفاوتی وجود ندارد و تنها اینکه عطر و اسانس اضافه شده به کرم با پوست شما سازگار باشد یا خیر، می تواند نکته باشد که باید با تست کرم مورد بررسی قرار گیرد.
در بازار کرم های کاهش دهنده مو نیز وجود دارند. این کرم ها را باید به صورت مداوم روی پوست زد و مانند کرم های موبر اغلب نیازی به شستشو ندارند. آنها کارشان کم و نازک کردن مو هاست و موها را با هر بار مصرف از بین نمی برد. حتی شکل ظاهری کرم موبر هم فرقی ندارد و کارکرد موس، کرم و اسپری یکسان است.

کرم موبر

کرم موبر

مواد اصلی کرم های موبر را سدیم تیوگلیکولات و کلسیم هیدرواکسید تشکیل می دهند. این دو ماده ، حل کننده ماده اصلی تشکیل دهنده موها یعنی کراتین هستند. با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین ، موها شکسته شده و کنده شده می شوند.
گاهی با مصرف کرم های موبر بر روی پوست ، بخصوص صورت، دچار قرمزی و سوزش در آن ناحیه می شوید. علت آنست که شما کرم را بیش از زمان مجاز روی پوست گذاشت اید. لایه سطحی پوست نیز کراتین دارد و بوسیله باقی ماندن زیاد کرم، کراتین پوست از بین رفته و احساس التهاب ایجاد می شود.
کرم های موبر را می توان به تعداد دفعات نامحدودی استفاده کرد. این کرم ها حتی برای نوجوانان هم قابل استفاده است و ضرری ندارد.
روش استفاده از کرم های موبر را حتما از بروشور داخل جعبه مطالعه کنید. و قبل از استفاده، تست حساسیت را انجام دهید.

اگر هزینه ای که برای کرم های موبر می کنید را محاصبه کنید متوجه می شوید که این راهکار اپیلاسیون بدن نیز چندان هزینه کمی ندارد. همانند لیزر موهای زائد، کرم ها نیز پر هزینه هستند با این تفاوت که در لیزر، شما یک دوره درمانی هزینه پرداخت می کنید و برای همیشه از شر موهای زائدتان خلاص می شوید.

اشتراک:

نظرات بسته اند