هشدار در مورد کلاهبرداری در شبکه های اجتماعی

3

گستردگی فضای مجازی زمینه را برای کلاهبرداری افراد سودجو فراهم کرده است. و حالا پیام رسان های اجتماعی نیز به ابزاری برای کلاهبرداری شده اند. از آنجا که فروشگاه های اینترنتی روز به روز در حال افزایش اند به همین میزان جرم و جنایت هم در اینترنت بیشتر شده است.

گفته شده در برخی پیام رسان های خارجی قرار است. امکان پرداخت هم افزوده گردد. این خود زمینه لازم برای کلاه برداری را فراهم میکند.

علی کریمی، رئیس پلیس فتای کرمانشاه درباره امکان پرداخت در شبکه های اجتماعی هشدار داد و گفت:

به تازگی با اعلام این که در نسخه های بعدی برخی شبکه های اجتماعی خارجی امکان پرداخت وجود دارد، کلاهبرداران وارد عمل شده و با بیان اینکه می توان از طریق این پیام رسان خرید اینترنتی انجام داد، با ایجاد فروشگاه های مجازی دست به اعمال مجرمانه می زنند.

به گفته کریمی؛ مردم نباید از طریق ربات ها اقدام به پرداخت وجه کنند. چراکه مجرم با استفاده از اطلاعات به دست آمده به حساب قربانیان دسترسی پیدا می کند و اقدام به انتقال یا خرید اینترنتی از حساب کاربر می کند.

وی تأکید کرد که در حال حاضر هیچ پرداختی از طریق پیام رسان ها یا شبکه های اجتماعی خارجی انجام نمی پذیرد و اگر قرار باشد این امکان به پیام رسان ها اضافه شود، باید ارتباط با سیستم بانکی داخل کشور برقرار شود که در حال حاضر این ارتباط وجود ندارد.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. منکه تا حالا خیلی چیزا اینترنتی خریدم اما هنوز کسی پولم را نخورده. شاید من خوش شانسم

  2. من هم خرید های اینترنتی زیاد انجام دادم ولی قیمت هاش زیاد نبوده که ارزش کلاه برداری داشته باشه. معمولا برای پ.ل های زیاد این اتفاقا میفته