هتل درختی عجیب در سوئد

2

در سراسر دنیا برای جذب بیشتر گردشگر سعی می کنند با سنت شکنی، هتلها، رستورانها و سازه های عجیبی بسازند. در سراسر دنیا این نوع جذب گردشگر بسیار مرسوم است که چینیها در این زمینه پیشرو هستند. سوئد نیز یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در اروپا است که هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا با خرید تور اروپا راهی سوئد می شوند. مسئولین کشوری نیز برای جذب بیشتر توریست تلاش بسیاری می کنند که نمونه ی آن ساخت یک هتل با ساختار عجیب و غریب در منطقه ی هارادز سوئد است.
در جنگلهای سردسیری هارادز سوئد در 50کیلومتری جنوب مدار قطب شمال، هتل درختی منحصر به فردی ساخته اند که گردشگران را بیشتر تشویق سفر به سوئد می کند. این هتل خاص در سال 2010 با ایده ای خلاقانه ساخته شد و از آن زمان تاکنون دل طبیعت دوستان را در سراسر دنیا برده است. اگر منطقه ی هارادز “Harads” سوئد را در اینترنت جستجو کنید، نام این سرزمین زیبا با هتل درختی یا همان Treehotel همراه خواهد بود. وجود این هتل باعث شهرت باورنکردنی منطقه شده است.
این هتل همانطور که از نامش مشخص است، دارای اتاقهایی است که در بالای درخت قرار دارند. این حدس کاملا درست است، اما آنچه این هتل را از سایر هتل درختیها در سراسر دنیا متمایز می کند،منحصر به فرد بودن هر اتاق آن است.
این هتل دارای چندین اتاق است که هر کدام ساختار متفاوتی دارند و با الهام از یک پدیده ی خاص طراحی شده اند. اتاقهای هتل شامل سوئیت دو تخته، یوفو یا همان سفینه ی فضایی، مکعب آینه ای، لانه ی پرنده، The Blue Cone ، کابین و اتاق سنجاقک است. اتاق یوفو یکی از جذاب ترین اتاقهای هتل است که با الهام از سفینه ی فضایی ساخته شده است. اگر به عنوان یک غریبه در جنگلهای هارادز در حال قدم زدن باشید، اگر ناگهان چشمتان به این اتاقک بخورد، تصور می کنید که سفینه ی فضایی دیده اید.

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

اتاق دیگر دقیقا شبیه لانه ی پرنده ساخته شده است که فضای داخلی آن بسیار شیک و مجهز بوده و هیچ بویی از لانه ی پرنده نبرده است. اتاق مکعب آینه ای نیز انعکاسی جالب از طبیعت بکر اطراف نشان می دهد که باید به جای استراحت در خارج از اتاق، نمای جالب آنرا تماشا کنید.
این هتل با وجود ساختار عجیب و غریبی که دارد کاملا دوستدار محیط زیست ساخته شده است. به علاوه اتاقهای هتل بسیار بزرگ و شیک بوده و تزئینات داخلی آنها با الهام از طبیعت صورت گرفته است. در این اتاقها تخت خوابهای راحت بی نهایت شیک قرار داده اند که برخی از آنها در کنار پنجره قرار گرفته اند. برای این اتاقهای عجیب چای و قهوه ساز نیز در نظر گرفته اند. هر کدام از اتاقها دارای سرویس دستشویی و روشویی مجزا و فاقد حمام خصوصی هستند. مسافران هتل برای استحمام بایستی به ساختمان مجاور بروند.

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

هتل درختی سوئد

از دیگر امکانات هتل باید به سونا و وان آب داغ اشاره کرد که در هوای سرد هاواردز بسیار دلچسب خواهد بود. رستوران هتل نیز دارای فضایی گرم و صمیمی است که غذاهای لذیذی به مهمانان خوش شانس خود ارائه می دهد. صبحانه در این هتل برای مهمانان کاملا رایگان است. اگر می خواهید هر لحظه عکس تهیه کرده و در شبکه های اجتماعی منتشر کنید باید گفت اینجا اینترنت رایگان در اتاقها در دسترس است.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. واااااااای چقدر جذابه. یکی از آشنایان دورمون به این هتل رفته و خیلی از مکانش تعریف می کرد. می گفت چنین جایی رو هیچ کجای دنیا نمیشه پیدا کرد.

  2. مهران یوسفی در

    چقدر رویایی و زیبا! کاش می تونستم یک روز رو توی این هتل سپری کنم