هتل ابیانه ، در ابیانه

0

روستاگردی ، یکی از بخش های جذاب گردشگری محسوب میشود . روستاها به واسطه ی فضای گرم و صمیمی و آب و هوای پاکیزه ای که دارند ، مورد توجه بسیاری از مسافران قرار میگیرند . اگر بخواهیم یکی از روستاهای جذاب و معروف ایران را معرفی کنیم ، میبایست به ابیانه اشاره کنیم . ابیانه نام روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز است که در استان اصفهان قرار گفته است . این روستا را میتوانید در فاصله ی 40 کیلومتری شمال غربی نطنز بیابید که در دامنه ی کوه کرکس قرار گرفته است . ابیانه را میتوان از بلندترین نقاط مسکونی در ایران دانست چرا که ارتفاع آن از سطح دریا 2222 متر است . آب و هوای این روستا معتدل است و بناهای تاریخی آن تنوع زیادی دارند .
اگر بخواهیم از قدیمی ترین اثر تاریخی که در ابیانه ساخته شده است نام ببریم ، میبایست به آتشکده ای که در این روستا ساخته شده است اشاره کنیم . این آتشکده در سراشیبی ساخته شده است و میتوان آن را نمونه ای از معابد زرتشتی دانست . در مسیر کوچه اصلی ابیانه که از دروازه بالا تا دروازه پائین امتداد دارد،چهارتا گذرگاه سرپوشیده وجود دارد و اولین آنها سباتی است که سبک ساختمان آن با سباتهای دیگر فرق دارد و به هرپک معروف است.علت این شهرت به این دلیل است که در وسط این گذرگاه و دیوار شمالی غرفه ای محاذی و قرینه قرار دارد که با دو یا سه پله به خانه ای شخصی راه دارد و هم به اطاق کوچکی که بر روی طاق ضربی واقع است وارد می شود و به واسطه همین دو راه پله است که این سبات به این نام شهرت پیدا کرده است.اما این بنا که بر خلاف اسلوب ساختمانی محل از پایه تا پوشش سقف با طاق ضربی و با سنگ و گچ ساخته شده است، بسیاری آنرا آتشکده یا معبد زرتشتی دانسته اند و شمائی هم از ساختمان اولیه به چاپ رسیده است. مردم دو محل دیگر این روستا (محل پائین و یسمان) نام قدیمی دیگری بغیر از هرپک برای این محل دارند و آن برازه است. برازه مخفف برآذر (برآذرگاه) است،که به محلی که از سمت غرب به این بنا متصل می شده اطلاق شده است.  (کتاب ابیانه و فرهنگ مردم آن )

آتشکده ابیانه

آتشکده ابیانه

یکی دیگر از آثار تاریخی این روستا ، مسجد جامع است . در این مسجد یک منبر چوبی منبتکاری شده وجود دارد که قدیمی ترین اثری است که در این مسجد ساخته شده است . مسجد برزله، مسجد حاجتگاه ، و دو زیارتگاه به نام های مرقد شاهزاده عیسی و شاهزاده یحیی از دیگر مساجد و مکان های تاریخی و مهم در روستای ابیانه است .
مسافرانی که به ابیانه سفر میکنند ، برای اقامت در این روستا ، هتلی به نام هتل ابیانه را انتخاب میکنند . این هتل در طی چند سال گذشته از طرح رزرو اینترنتی هتل بهره مند شده است و مسافران میتوانند قبل از شروع سفر و گردشگری خود  ،اتاق مورد نظر خود را انتخاب کنند . این هتل در آخرین روستای ابیانه یعنی در 45 کیلومتری شمال غربی شهرستان نطنز ساخته شده است . در این هتل اتاق های ، 2 ،3 ، 4 ، 5 تخته و سوئیت های 6 تخته وجود دارد و یکی از بهترین انتخاب ها برای رزرو هتل در ابیانه است . هزینه ی یکی شب اقامت در این هتل از شبی 220 هزار تومان آغاز میشود که البته این هتل را میتوانید تا سقف 9 درصد تخفیف رزرو کنید . برای رزرو هتل به ادرس زیر مراجعه کنید :
رزرو هتل ابیانه ابیانه با تخفیف

هتل ابیانه ابیانه

هتل ابیانه ابیانه

هتل ابیانه ابیانه

هتل ابیانه ابیانه

 

هتل ابیانه ابیانه

هتل ابیانه ابیانه

اشتراک:

نظرات بسته اند