نگاه تخصصی تر به آیفون 7

0

پس از عرضه گوشی جدید آیفون 7 به بازار اسمارت فون ها، در چند روز گذشته شاهد صف های طولانی متقاضیان برای خرید این گوشی بودیم. گرچه در سال های گذشته رقابت تنگاتنگی میان اپل و سامسونگ شکل گرفته بود، اما امسال برگ برنده در دست آیفون است تا بسیاری از سامسونگ بازها را نیز به سمت خود بکشاند. دلیل این موضوع نیز مشکل اساسی در باتری نوت 7 سامسونگ است که اطلاعیه آن همزمان با عرضه آیفون 7 بود و باعث شد بسیاری از کاربران ناراضی سامسونگ به ویژگی های جذاب آیفون توجه کنند. اگرچه قیمت آیفون 7 نسبت به نسل پیشین خود اختلاف زیادی دارد، اما این مسئله نتوانسته کاربران را از خریدش منصرف کند. در حال حاضر بالاترین قیمت آیفون 7 پلاس در بازار ایران در حدود پنج و نیم میلیون تومان است.

قیمت آیفون 7

قیمت آیفون 7

یکی از بهترین ویژگی های اضافه شده به آیفون 7 و 7 پلاس، قابلیت مقاوتشان در برابر نفوذ آب است. از نظر ظاهری، این گوشی ها با نسل های پیشین خود، یعنی آیفون ۶ و‌ آیفون ۶ اس، تنها در سه چیز متفاوت هستند. اولین وجه تمایز این دو گوشی یکدست شدن پنل پشت گوشی است که به وسیله جابجایی خطوط آنتن صورت گرفته است. دومین تغییر ظاهری آیفون های نسل 7 را باید برجستگی دوربین آنها دانست. این برجستگی اندک، زیبایی خاصی به آیفون داده است. آخرین تغییر ظاهری، نبود جک 3.5 میلی متری  هدفون است.
یکی از بخش های جذاب آیفون های نسل 7، استفاده از موتورهای هپتیک برای القای احساس فشردن کلید است. زمانی که اعلانیه ها به پایین کشیده می شوند ، لرزش جالبی در گوشی حس می شود که این حس را در کاربر القا می ‌کند که پنجره‌ اعلانیه دارای وزن است. این لرزش همچنین با فشردن دکمه Home قابل احساس است.
گرچه رزولوشن پنل های نمایشگر در نسل جدید آیفون تغییر نکرده اند اما افزایش طیف رنگی در آنها برای رقابت با پنل‌های نمایشی 2K  و 4K  قرار گرفته روی گوشی ‌های اندروید کافی است. بلندگوهای آیفون 7 صدایی رسا و باکیفیت دارند  که یکی از ویژگی های خوب این گوشی است.
یکی دیگر از ویژگی های جذاب آیفون های جدید، دوربین دوگانه آنهاست که مجهز به لرزش گیر اپتیکال می باشند. البته پس از استفاده طولانی مدت، دوربین بیش از حد انتظار گرم می شود که این مسئله برای آیفون نوعی ضعف به شمار می رود.
در نسل جدید آیفون، از پردازنده‌ قدرتمند A10 Fusion استفاده شده است که نسبت به A9X و A9 توانایی بالاتری در تحمل پردازش های سنگین را دارد. در هنگام استفاده نرمال از این دو گوشی، عمر باتری آیفون 7 ، 10 ساعت و آیفون 7 پلاس ، 12 ساعت می باشد که مدت کارکرد قابل قبولی است.
اما بسیاری از منتقدان دنیای گوشی های هوشمند، آیفون 7 را در مقایسه با نمایشگرهایی با لبه ‌های خمیده، قدیمی می دانند. به نظر برخی منتقدان، یکی از ایرادات اپل داشتن استخوان بندی ثابت است که نیازمند به روز رسانی است. اضافه شدن رنگ ‌های جدید به گزینه‌ های قابل خرید توسط خریداران، یکی از دلایل محبوبیت زیاد آیفون 7 است. رنگ مشکی براق این گوشی بسیار زیبا و شکیل است اما حساس بودن بدنه آن به جای اثر انگشت ، دست گرفتن این گوشی را بدون دستکش ناممکن می سازد. برای جلوگیری از آسیب و خش دیدن بدنه و بجای ماندن اثر انگشت روی بدنه ، می بایست حتما از قاب استفاده کرد؛ البته برای کاربرانی که آیفون 7 یا 7 پلاس را برای جذابیت رنگ مشکی براقش می خرند، در قاب نگه داشتن گوشی شان، حس خوبی نخواهد داشت.
همانطور که گفته شد، یکی از تغییرات ظاهری گوشی های نسل جدید حذف جک هدفون است. این مسئله باعث می شود گوش دادن به موسیقی همزمان با شارژ گوشی منتفی شود و کاربر مجبور به خرید هدفون‌ های بی ‌سیم شود.

 

اشتراک:

نظرات بسته اند