نگاهی به تاریخ آنتالیا

2

اگر تصمیم دارید برای تعطیلات نوروز امسال، با تور آنتالیا نوروز 97 به این شهر زیبای ساحلی سفر کنید، بد نیست که کمی درباره ی تاریخ آنتالیا و آن چه در تاریخ این شهر زیبای کشور ترکیه می گذرد، اطلاعات کسب نمایید.

نام شهر آنتالیا که برای بیشتر توریست ها یادآور تفریح و خوشگذرانی و گردشگری ست، از پادشاه پرماگون آتالوس دوم گرفته شده است.

تاریخ آنتالیا

تاریخ آنتالیا

پادشاه پرماگون، آتالوس دوم چیزی در حدود 150 سال پیش از میلاد مسیح بر تخت سلطنت به سر برده و نام شهر آنتالیا با تغییر شکل نام وی به وجود آمده است.

در سال 2008 میلادی یک سری حفاری در منطقه ی Dogu Garaj انجام شد که در نتایج آن آنتالیای باستانی به عنوان پایگاه نیروی دریایی روم شناخته شد.

در واقع قدمت شهر آنتالیا به چیزی در حدود 300 سال پیش از میلاد مسیح رسیده و در سال 133 پیش از میلاد مسیح این شهر قسمتی از جمهوری وسیع روم محسوب می شده است.

و جالب است بدانید که دوران روم باستان، شهر آنتالیای فعلی یکی از ثروتمندترین شهرها بوده و سطح زندگی در آن نسبت به دیگر شهرها فوق العاده بالاتر به نظر می رسید.

در قرن دوم میلادی، مسیحیت به شهر آنتالیا رسیده و به سرعت در میان مردم این ناحیه به محبوبیت دست یافت.

شهر آنتالیا در دوران امپراطوری بیزانس از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در قرن سیزدهم میلادی این شهر به وسیله ی ترکان سلجوقی فتح شد.

این شهر در فاصله ی سال های 1321 میلادی تا سال 1423 میلادی به عنوان پایتخت کشور ترکیه محسوب شده و به پیشرفت و رونق چشمگیری دست یافت.

در وبلاگ پارمیدا تورز از زبان ابن بطوطه عربی آمده است: از آلانیا به طرف آنتالیا که زیبا رفته و این منطقه دارای پوشش های طبیعی و زیبایی بوده و حجم وسیعی از شهر دارای نقاط و اماکن جذاب و دیدنی بوده است.

اشتراک:

2 دیدگاه