نکات مهم در انتخاب و نگهداری پاوربانک

0

با اینکه گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها باتری های با ظرفیت بالایی دارند اما مشکل اصلی هر کاربری اتمام شارژ باتری این گجت ها است. اینجاست که پاوربانک ها وارد عرصه می شوند وجودشان در سفر و یا مکان هایی که به برق دسترسی نیست به شدت احساس می شود.

استفاده از پاوربانک برای شارژ کردن گوشی و لپ تاپ راهکاری هوشمندانه است اما باید دقت داشت پاروبانکی با ظرفیت مورد نیاز و امکانات پیشرفته تهی کرد. ظرفیت پاوربانک ها نیز همانند باتری گوشی محدود است و به این معنا نیست که هر چند بار بخواهید می شود از آن استفاده کرد.

به صورت مرتب پاوربانک را شارژ و خالی کنید

پس از آنکه پاوربانک مورد نظر خود را تهیه کردید بهتر است به صورت مستمر از آن استافاده کنید تا خراب نشود. هر چه باشد داخل این پاوربانک ها هم باتری از جنس همان باتری موبایلتان نقش ذخیره برق و شارژ گوشی را ایفا می کند. در صورتی که برای مدتها استفاده نشود به احتمال زیاد از کار می افتد.

حتی اگر پاوربانک برای مدتها به کارتان نیامد سعی کنید ماهی یک بار آنرا شارژ و خالی کنید. فراموش نکنید هر بار که میخواهید برای مدت زیادی آنرا کنار بگذارید باید بیش از 50 درصد شارژ داشته باشد.

شرایط درست نگهداری پاوربانک

شرایط درست نگهداری پاوربانک

پاوربانک را در دمای مناسب نگهدارید

عملکرد پاوربانک ها در دمای خیلی پایین و خیلی زیاد کاهش میابد و اگر برای مدت زیادی در چنین دمایی قرار گیرند به آن آسیب می رسد. نگهداری پاوربانک در دمای اتاق می تواند به سلامت آن کمک کند.

پاوربانک متناسب با هر گجت را انتخاب کنید

هر گوشی یا لپ تاپی برای شارژ شدن نیازمند شدت جریان ورودی متفاوتی است که تنظیم آن بر عهده شارژر است. راستش را بخواهید هر برند شارژر هایش با برند دیگر در میزان شدت جریان خروجی متفاوت است. در زمان خرید به نوشته های روی شارژر گوشی خود دقت کنید. البته پاوربانک های مدرن هوشمند هستند و متناسب با هر گجت شدت جریان را تغییر میدهند.

اشتراک:

نظرات بسته اند