این نکات را درباره ی تلفن همراه نمیدانید

0

یکی از وسایلی که در طول روز با آن بسیار سر و کار داریم و تقریبا همه ی افراد یکی از آنها را دارند ، یک گوشی موبایل است . بنا بر اخبار تکنولوژی نکاتی در ارتباط با تلفن همراه وجود دارد که ممکن است اصلا از آنها هیچگونه اطلاعاتی داشته باشید .برای اینکه از این نکات جذاب اطلاع یابید ادامه ی مطلب را مطالعه فرمایید .
آیا میدانستید شماره تلفن وضعیت فوق العاده در تمامی دنیا به علاوه ایران 112 است . یعنی اگر شما در هر جای این کرده ی خاکی باشید و در یک مکان خارج از محدوده شبکه موبایل قرار گرفته باشید ، اگر با شماره 112 تماس حاصل کنید  ،خطوط سرویس دهی موبایل در هر شبکه موجود شروع به جست و جو کردن میکند تا بتواند برای شما یک تماس فوق العاده ایجاد کند از پلیس گرفته تا اورژانس و آتش نشانی و یا هر تماس فوق العاده ی دیگری. نکته ی جالب دیگر در این زمینه این است که شما حتی هنگامی که صفحه کلیدتان قفل است هم میتوانید این کار را انجام دهید . یا حتی با گوشی موبایلی که سیم کارت هم درون آن نیست میتوانید این تماس را حاصل کنید .
آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که کلیدهای خود را درون اتوموبیل جا بگذارید ؟ ایا اتوموبیلتان یک ریموت کنترل که از راه دور عمل میکند دارد ؟ این وسیله میتواند کمک زیادی به شما کند . یک تلفن همراه ، علاوه بر ایجاد و برقراری تماس ، میتواند کارهای دیگری نیز برای شما انجام دهد . برای مثال اگر شما کلیدهای خود را در ماشین جاگذاشته باشید، به موبایل یک نفر در منزل از طریق موبایل خودتان تماس بگیرید . سپس تلفن همراه خود را در حدود 1 متری از ماشین قرار دهید و از فرد مقابل در منزل بخواهید که کلید کنترل درب بازکن ماشین را فشار دهد، و آنرا نزدیک موبایل خود قرار دهد. با این کار قفل اتوموبیل شما باز میشود و دیگر احتیاج ندارید تا به منزل رفته و شخصا کلیدها را بیاورید . اصلا مهم نیست که فردی ک در منزل است و قرار است دکمه ی ریموت کنترل ماشین شما را فشار دهد با شما چه فاصله ای دارد ، شما از راه دور نیز میتوانید اتوموبیل خود را باز کنید .
متاسفانه یکی از اتفاقاتی که بیش از حد رخ میدهد ، دزدیده شدن موبایل ها است ، اما برای اینکه موبایل دزدیده شده ی خود را غیر فعال کنیم ، چه کاری میبایست انجام دهیم ؟ در ابتدا شماره سریال موبایل خود را با شماره گیری *#۰۶#پیدا کنید . هنگامی که این کد را وارد کردید یک کد دیجیتالی بر روی صفحه نمایش موبایلتان نمایش داده میشود . این شماره مختص دستگاه شما است . این شماره را یادداشت کرده و در جایی مطمئن قرار دهید . در صورتی که تلفن همراه شما به سرقت رفت ، با پشتیبان شبکه خود تماس حاصل کنید و این کد دستگاه خود را به آنها بدهید . سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند، حتی اگر دزدها SIM کارت را عوض کرده باشند. به این راحتی تلفن همراه شما غیرقابل استفاده خواهد شد . با این کار شاید شما نتوانید تلفن همراه خود را پس بگیرید اما راه را برای سو استفاده ی دزد از تلفن همراه خود میبندید و ان را برایش کاملا بی استفاده میکنید .
یکی دیگر از مواردی که در هنگام استفاده از یک تلفن همراه بسیار حائز اهمیت است ، شارژ تلفن همراه و باتری آن است . در هر باتری ، یک قدرت مخفی نهفته شده است ، هنگامی که باتری موبایل شما بسیار کم است میتوانید کد #۳۳۷۰* را بگیرید و این کد را فعال کنید . با این کار اندوخته ی باتری شما مجددا راه اندازی میشود و باتری موبایل شما 50 درصد اضافه میشود . این فضای اندوخته هنگامیکه موبایل خود را شارژ می کنید، خودبه خودشارژخواهد شد.
این نکته ها موادری بود که شاید در هنگام استفاده از موبایل از آن بی خبر بودید.

اشتراک:

نظرات بسته اند