این نکات را برای سفرهای هوایی را به یاد داشته باشید

0

همیشه خرید تور گردشگری با سفرهای زمینی همراه نمی شود ، بسیاری از این تورها از هواپیما برای حمل و نقل مسافران استفاده میکنند . سفر با هواپیما هرچقدر هم که تجربه ی زیادی با آن را داشته باشید ، همیشه استرس زا است ، اما برای اینکه با این استرس کمی مقابله کنید شما را با اسراری درباره ی هواپیما آشنا میکنیم ، با ادامه ی مطلب با ما همراه شوید .
گفته میشود پروازهایی که در صبح انجام میشوند ، کمتر با تاخیر در پرواز مواجه شده اند . این پروازها بیشترین شانس برای پروازهای به موقع را به خود اختصاص میدهند . ضمنا پتوها تازه شسته شده اند و فقط به مسافران اولین پرواز داده می‌شود .
اما اینکه کدام قسمت هواپیما در مقابل آسیب و خطر کمترین صدمه را میبیند ، گفته میشود که دم هواپیما آسیب پذیری کمتری نسبت به سایر نقاط هواپیما دارد چرا که کابین خلبان ضرب سقوط را می‌گیرد و در نتیجه آسیب کمتری به قسمت انتهایی هواپیما وارد می‌شود . ضمنا اگر شما بسیار آدم ترسویی هستید میتوانید کتاب ” راهنمای زنده ماندن هنگام سقوط هواپیما ” را به طور مداوم بخوانید و به خود آرامش دهید ، چرا که با نکات ایمنی آشنایی کامل دارید.
برخی ها نیز شاید از هوای داخل هواپیما میترسند . به این گونه افراد میبایست گفت که سیستم تهویه ای که در داخل هواپیماوجود دارد سیتم بسته ای است که همان هوای فشره شده ای است که از موتور هواپیما گرفته میشود . جای نگرانی نیست شما در هواپیما هوا برای تنفس کم نمی آورید .
آیا میدانید که خلبان و کمک خلبان دو غذای متفاوت میخورند ؟ البته این قانون نوشته شده ای نیست ، اما معمولا به جهت ایمنی بیشتر ، این دو غذای متفاوت میخورند تا دو صورت وجود باکتری یا آلودگی یک غذا ، فرد دیگر بتواند هدایت هواپیما را به عهده بگیرد و مسافران را سالم به مقصد برساند .
هنگامی که داخل هواپیما نشسته اید ، در چند زمان صدای بوقی کوتاه و ضعیف را میشنوید که هر کدام معنای خاصی دارند . اگر یک‌بار این صدا شنیده شود  ،خدمه میبایست به تلفن داخل هواپیما پاسخ دهند . در هنگام فرود، بلند شدن و نشستن مسافران روی صندلی خود، دو یا سه بار این صدا شنیده میشود . حتی زمانی که اتفاع هواپیما بیشتر از 10هزار پا بیشتر شود نیز ممکن است این صدای شنیده شود . اما اگر این صدا چنید بار شنیده شود از وضعیت اضطراری خبر میدهد .
هنگامی که وضعیت اضطراری پیش می آید و ماسک های اکسیژن باز میشوند ، نا خوآگاه دچار استرس میشوید  این سوال در ذهنتان پدید می آید که آیا این ماسک ها میتواند اکسیژن مورد نیاز برای زنده ماندنتان را فراهم کند ؟ باید این را بدانید که این کسیژن ها هوای لازم برای تنها 15 دقیقه نفس کشیدن شما را فراهم میکند ، اما این را هم بدانید زمان لازم نیز برای کم کردن ارتفاع هواپیما و رسیدن به نقطه ای که مسافران بتوانند به راحتی تنفس کنند نیز بین 15 الی 20 دقیقه طول میکشد .
ممکن است در هواپیما ببینید که خدمه از بطری های آب استفاده میکنند . بهتر است بدانید که آب هواپیما چندان سالم نیست و سعی کنید تنها از بطری هایی در هواپیما آب بوشید که کاملا سالم است . نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد میزان باکتری موجود در آب هواپیما ده‌ها تا صدها برابر آب لوله‌کشی شهری است.
در کل هنگامی که یک سفر هوایی را انتخاب میکنید ، بهتر است خونسری خود را در طول پرواز حفظ کنید ، نکات ایمنی را خوب یاد بگیرید و  از سفر خود لذت ببرید .

اشتراک:

نظرات بسته اند