نکات حیاتی در طراحی سایت

0

اگر از مدیران سایت هستید که چندی از راه اندازی سایتتان نمیگذرد بهتر است، این مطلب را تا انتها بخوانید. بسیاری از شرکت ها هستند که خودشان دانش کافی برای راه اندازی وب سایت ندارند و اقدام به استخدام طراح سایت میکنند. اما بهتر است در بعضی مسائل دقت لازم را به خرج بدهید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

چند امر در ساخت یک سایت و رتبه گرفتن آن مهم است. مهمترین نکته در جذب کاربران، سرعت بارگزاری سایت است. که بسیاری از شرکت ها به این نکته توجه نمیکنند. و با گرافیکی کردن بیش از حد و استفاده از افزونه های غیر ضروری سرعت سایت را چنان پایین می اورند. که کاربر از ادامه کار در سایت منصرف میشود.

در ادامه به چند نمونه از مواردی که با رعایت آنها میتوانید سایت خوبی داشته باشید اشاره میکنیم.

* انتخاب ارائه دهنده سرویس میزبانی مناسب و قوی

مهمترین عامل در سرعت بارگزاری سایت سروری است که سایت روی آن نصب شده «فضای هاست». اگر میزبان شما مناسب نباشد هرچقدر هم سایتتان را بهینه کنید تاثیر چندانی ندارد.

* انتخاب یک قالب خوب برای سایت

شما باید همیشه قالبی را انتخاب کنید. که دقیقا مناسب کار شما باشد و انعطاف پذیری لازم برای افزوده کردن بخش های مختلف کارتان را داشته باشد. این امر در جذب کاربر و سادگی دسترسی به سایت مهم است. امروزه به دلیل استفاده کاربران از گوشی و تبلت برای وب گردی. حتما قالب سایت باید واکنش گرا «ریسپانسیو» باشد.

* انتخاب افزونه های ضروری و کاربردی برای سایت

در وردپرس افزونه های زیادی وجود دارند که محبوب اند. اما شما باید متناسب با نیاز خودتان افزونه نصب کنید. در غیر این صورت با کاهش سرعت سایت روبرو میشوید.

گاهی نیاز است تا از یک افزونه بدون محبوبیت استفاده کنید این اشکالی ندارد. مهم کاری است که میخواهید برای رفاه کاربر انجام دهید.

* به روز رسانی وردپرس

اگر سایتتان وردپرسی است. حتما آنرا مرتب به روز رسانی کنید. چراکه آپدیت های جدید علاوه بر افزایش امنیت. قابلیت هایی نیز به همراه دارد.

* بهینه سازی پایگاه داده MYSQL

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس به افزایش سرعت سایت شما بزرگترین کمک را خواهد کرد. شما میتوانید این کار را با نصب افزونه ی محبوب و کاربردی YOAST به سادگی و راحتی هرچه تمام تر انجام دهید.

در پایان باید بگویم اگر میخواهید در صفحه اول گوگل بدرخشید و ترافیک زیادی داشته باشید. از متخصصین سئو کمک بگیرید.

اشتراک:

نظرات بسته اند