نکاتی جالب و خواندنی از کشور روسیه

0

اگر قصد سفر به کشور زیبا و پهناور روسیه را داشته باشید، با مراجعه به آدرس  http://www.parmidatours.com/tour/russia می توانید از شرایط بهترین تورهای پاییزی روسیه مطلع شده و هوشمندانه ترین انتخاب را انجام دهید.

تور روسیه  آداب و رسوم روس ها

تور روسیه آداب و رسوم روس ها

در همین راستا شاید جالب باشد که به برخی نکات در مورد کشور روسیه و مردم آن اشاره کنیم:

–    زنان در روسیه برتری جمعیتی نسبت به مردان آن دارند. این تفاوت چیزی در حدود 10 میلیون نفر می باشد. عمده علت این اختلاف در تعداد زنان و مردان روس، جنگ جهانی دوم و تلفات مردان روس در این جنگ می باشد.

–    در میان مردم روسیه گل دادن به عنوان هدیه و پیشکشی عملی ناپسند به شمار می رود. در واقع روس ها اعتقاد دارند که گل دادن باعث بروز بدشانسی می شود.

–    روسیه و به خصوص شهر مسکو شهر ثروتمندان می باشد. به این معنی که بیشترین جمعیت میلیاردر دنیا در شهر مسکو جمع شده است.

–    راه آهن سیبری با طول 9200 کیلومتر، طولانی ترین راه آهن دنیاست، و این راه آهن به تمام مسیرهای کشور روسیه راه دارد.

–    مردم روسیه حلقه ی ازدواج را در انگشت حلقه ی دست راست خود انداخته و از این لحاظ نیز با دیگر مردم دنیا متفاوت هستند. البته کشورهای دیگری نیز چنین رسمی دارند، مانند لهستان، گرجستان، آلمان، هند، اسپانیا، اتریش و یونان.

–    یکی از دیدنی ترین نقاط در روسیه، متروی مجلل و باشکوه مسکو می باشد. این مترو با تابلوهای نقاشی نفیس و تزیئنات دیواری و البته داشتن سریع السیرترین قطارها، خاص ترین متروی دنیاست.

–    دقت داشته باشید که روس ها دست دادن را دور از نزاکت می دانند و در سفر به روسیه هرگز با یک روسی دست ندهید.

اشتراک:

نظرات بسته اند