دستیابی به نهایت قدرت کامپیوتر در حالت “Ultimate Performance”

0

آپدیت بعدی ویندوز قرار است به کاربران اجازه دست یابی به نهایت قدرت کامپیوتر را بدهد. این برای گیمر ها و کسانی که کارهای گرافیکی انجام می دهند خبری خوشحال کننده است.

بسیاری از کاربران رایانه برای دست یابی به قدرت بیشتر پردازنده کامپیوتر جهت انجام بازی های سنگین و نرم افزار های گرافیکی اقدام به اورکلاک کردن پردازنده و رم کامپیوتر می کنند. با این کار بر قدرت پردازش رایانه اضافه می شود اما انرژی بیشتری نیز مصرف می شود. از همه مهمتر مساله ای که نباید از آن قافل شد داغ شدن قطعات رایانه از جمله CPU است.

خبر خوش آنکه مایکروسافت می خواهد به جای اینکه به بخش های مختلف تنظیمات کامپیوتر سر بزنید تا همه چیز با توجه به نیاز شما کار کند، فقط به سادگی یک گزینه را انتخاب کنید.

این قابلیت در آپدیت بعدی که احتمالا در فروردین عرضه می شود، به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد.

قرار است قابلیتی جدید به اسم «نهایت عملکرد» (Ultimate Performance) به ویندوز ۱۰ اضافه شود. این قابلیت در حال حاضر روی نسخه ی پیش نمایش ۱۷۱۰۱ ویندوز ۱۰ و برای کسانی که سخت افزاری قدرتمند دارند، فعال شده است.

Windows10 UltimateMode

Windows10 UltimateMode

بنا بر گفته مایکروسافت زمانی که قابلیت نهایت عملکرد را فعال کنید تمام سیستم های کامپیوتر که بر روی مصرف انرژی نظارت دارند متوقف می شوند در عوض اجزای پردازشی رایانه با تمام انرژی کار خواهند کرد.

به این ترتیب با مصرف بیشتر انرژی رایانه عملکرد سریعتر و قوی تری خواهد داشت. از طرفی باید به فکر خنک کاری سیستم نیز باشید چرا که صرف انرژی بیشتر یعنی بالا رفتن دما در قطعات مختلف!

مایکروسافت می گوید که انتظار مصرف انرژی بالاتری را در حالت Ultimate Performance داشته باشید. به همین دلیل هم فعلا قرار نیست این حالت روی لپ تاپ ها وجود داشته باشد. فقط روی ویندوز ۱۰ پرو برای کامپیوترهای رومیزی به این حالت دسترسی خواهید داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند