نسل پنجم اینترنت تلفن همراه 5G در کره

1

در سال 2017 بحث بر سر نسل پنجم اینترنت بالا بود به طوری که برخی از کشورهای پیشرو در فناوری به دنبال اجرای پروژه هایی مبتنی بر اینترنت تلفن همراه (5G) بودند.

یکی از این کشورها کره جنوبی است که اخیرا گفته است قصد دارد تا سال 2022 نسل پنجم اینترنت را در تمام نقاط کشور در دسترس قرار دهد.

کره جنوبی اعلام کرده که نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) ماه مارس 2019 عرضه می شود و انتظار می رود که دسترسی به این نسل از اینترنت تا سال 2022 در سراسر این کشور فراگیر شود.

دولت کره جنوبی در ماه ژوئن سال آینده میلادی، مزایده های نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) را آغاز می کند و وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور اعلام کرده است که یک سال زودتر از اعلام قبلی، طیف 3.5 گیگاهرتز و 28 گیگاهرتز حراج خواهند شد.

نسل پنجم اینترنت

نسل پنجم اینترنت

این کشور قصد دارد تا مارس 2019 این نسل از اینترنت را به مرحله تجاری سازی رسانده و تا سال 2022 دسترسی سراسری به نسل پنجم اینترنت تلفن همراه (5G) را فراهم کند. شرکت های مخابراتی محلی در این کشور مانند SK Telecom، KT و LG Uplus به احتمال زیاد پس از مزایده به سرعت گسترش این نسل از شبکه همراه را آغاز خواهند کرد.

دولت کره جنوبی همچنین قصد دارد طیف شبک بی سیم برای استفاده در مترو را ارتقا دهد؛ اقدامی که سرعت اینترنت Wi-Fi متروی کره جنوبی را تا 100 برابر افزایش می دهد.

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G)، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.

کاهش مصرف انٰرژی هم معیاری است که در این نسل به آن توجه شده است و دستگاه های فرستنده و گیرنده اپراتورها باید در ساعت کم مصرف به حالت صرفه جویی انرژی وارد شده و به سرعت فعال شوند. درنتیجه، امکان ارتباط به صورت رسانه جاری در ساعات شلوغ از طریق تلفن همراه برای کاربران فراهم می شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. مهرانگیز خیری در

    من به شما بگمم ایران اگر هم این اینترنت نسل پنجم رو بیاره بازم ما سرعت 2G رو تجربه خواهیم کرد.