نسل جدید لپ تاپ ها با پردازنده اسنپدراگون 835

0

چندی پیش خبر همکاری کوالکام و مایکروسافت را شنیدیم. بر طبق این همکاری مایکروسافت از کوالکام خواسته بود تا پردازنده هایی طراحی کند که قابل به اجرای ویندوز 10 دسک تاپ باشند.

در واقع قرار بر این بود تا ویندوز 10 بر روی پردازنده های اسنپدراگون 835 به راحتی اجرا شود. در این راه شرکت کوالکام زیاد وقت صرف نکرد و در مدت زمان کوتاهی توانست این فناوری را به مرحله اجرا در آورد.

حالا خبر رسیده که به زودی لپ تاپ های جدیدی قرار است معرفی شود که از پردازنده اسنپدراگون 835 کوالکام بهره می برندو به راحتی هر چه تمامتر میتوانند نسخه کامل ویندوز 10 را اجرا کنند.

این پردازنده ها به دلیل کم مصرف بودن مورد توجه ردموندی ها قرار گرفته اند. البته برای ساخت لپ تاپ هایی با پردازنده جدید کوالکام شرکت هایی چون لنوو، اچ پی و ایسوس در این راه پیش قدم شده اند.

با بکارگیری قویترین پردازنده شرکت کوالکام تا به امروز می توانیم شاهد لپ تاپ هایی باشیم که عمر باتری چند برابر بیشتر دارند و سرعت پردازش داده آنها نیز بهبود بیابد.

شرکت کوالکام که تا به امروز فقط روی پردازنده های موبایلی فعالیت میکرد. با این عمل وارد فاز جدیدی از رقابت شده و باید پیشرفت های این کمپانی را در آینده ای نه چندان درو شاهد باشیم.

یکی از مسئولین بازاریابی کوالکام در مورد این موضوع ابراز می کند که لپ تاپ های امروزی وقتی نیازی دائمی به اتصال بی سیم اینترنت داشته باشند، هم شارژ خود را به سرعت از دست می دهند و هم دمای زیادی را متحمل می شوند.

در حالیکه آرمان این شرکت ارائه لپ تاپ هایی با حفظ اتصال طولانی اینترنت و در عین حال شارژ دهی برای یک روز کامل است. چراکه اسنپ دراگون 835 بسیار کم مصرف تر از پردازنده های رایج رایانه ای است و از طرف دیگر جثه چند برابر کوچکتر آن نسبت به آن پردازنده ها موجب می شود تا باتری های بزرگتری را نیز در لپ تاپ ها ببینیم که هر دوی اینها عملاً به افزایش شارژ دهی دستگاه می انجامد.

اسنپ دراگون 835 اولین چیپ 10 نانومتری کوالکام است و شاید باورتان نشود که اندازه ای کوچک تر از یک سکه کوچک دارد. چنین اندازه ای به معنای آن است که سازندگان دستگاه های ویندوز از 20 الی 30 درصد فضای بیشتری در بورد دستگاه برخوردار اند که این فضا می تواند با یک باتری بزرگتر پر شود. این موضوع به حدی موثر است که بنابر ادعای کوالکام، موجب افزایش 50 درصدی طول مدت شارژ دهی خواهد شد. همچنین در حالت استندبای نیز شاهد رشد 4 یا 5 برابری عمر باتری خواهیم بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند