نرم افزار پاک سازی فایل های بیهوده ویندوز

0

هر نرم افزار که در رایانه استفاده می کنید ردپایی از خود برجای می گذارد و فایل هایی را ذخیره می کند که از چشم شما پنهانند و به آنها فایل های بیهوده ویندوز میگویند. تقریبا می شود گفت این داده ها به جز اشغال کردن حافظه و پایین آوردن عملکرد سیستم کارایی خاصی ندارند.

بهتر است هر از چندگاهی فایل های بیهوده ویندوز را پاک سازی کنید تا سیستم رایانه شما به وضع سابق باز گردد. این کار را به صورت دستی نمیتوان انجام داد چرا که اگر حرفه ای نباشید امکان حذف فایل های ضروری که برنامه برای اجرا به آن نیاز دارد وجود دارد. نرم افزار های متعددی برای این کار توسعه داده شده اند، در این نوشته یکی از بهترین پاک کننده فایل های بیهوده ویندوز را معرفی خواهیم کرد.

نرم افزار Glary Disk Cleaner نرم افزاری است که کارش پاکسازی فضای هارد دیسک است. اما نحوه کار این نرم افزار به چه صورت است؟

بعد از نصب، این نرم افزار به صورت خودکار فضای هارد را مورد جستجو قرار داده و فایل های اضافه ای که ویندوز نیازی به آنها ندارد را حذف می کند. با این کار هم فضای هارد پاکسازی میشود و هم سیستم با سرعت بیشتری کار خواهد کرد.

حذف فایل های بیهوده ویندوز

حذف فایل های بیهوده ویندوز

پاکسازی دوره ای هارد دیسک کامپیوتر علاوه بر ایجاد فضای خالی بیشتر، باعث بهینه سازی ویندوز نیز خواهد شد.

از مهمترین ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان زمان بندی برای پاکسازی خودکار کامپیوتر، شناسایی و حذف فایل های موقتی سیستم، دارای ابزارهای مختلف برای پاکسازی هارد، قابلیت پاکسازی هیستوری مرورگرها، قابلیت توقف و ادامه عملیات و سرعت بالای نرم افزار است.

همچنین در اخرین به روزرسانی این نرم افزار می توان موارد زیر را مشاهده کرد: بهبود عملکرد نرم افزار، رفع برخی از اشکالات نسخه قبلی نرم افزار، پشتیبانی از Foxit Reader 9.0

نرم افزار های معروف دیگری نیز وجود دارند که کاربرد هایی مشابه دارند و با پاک سازی فایل های بیهوده ویندوز به بهینه سازی سیستم می پردازند. CCleaner نمونه خوبی از این نرم افزار هاست که در دو نسخه رایگان و پولی عرضه می شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند