نجات جان مرد 76 ساله به کمک اپل واچ

0

پیش از این نیز اخبار اپل واچ را از گوشه و کنار جهان دریافت کرده بودیم. جایی اپل واچ جان یک مادر و کودک را نجات داده بود. به یک نفر در خصوص بیماری قلبی کمک کرد، و دیگری را نسبت به بیماری کلیوی اش آگاه ساخت.

اما آخرین ماموریت نجات بخش، به نجات جان مردی 76 ساله توسط اپل واچ مربوط می شود که این ساعت هوشمند وی را از بالا بودن فشار خونش مطلع ساخت.

این مرد 76 ساله که Gaston D’aquino نام دارد، چندی پیش در کلیسایی نشسته بود و به نظر می رسید که همه چیز روبراه است. تا این که ساعت هوشمند اپل واچ وی را از بالا بودن غیرمتعارف فشار خونش مطلع ساخت.

 

نجات جان مرد 76 ساله توسط اپل واچ

نجات جان مرد 76 ساله توسط اپل واچ

 

گستون که قرار بود از کلیسا با یکی از دوستانش ناهار صرف کند، این قرار را به هم زده و یکراست به بیمارستان رفت.

وی در بیمارستان پزشک را از آن چه اپل واچ اعلام کرده بوده، آگاه ساخت. اگر چه در ظاهر گستون حال عمومی نرمالی داشت، اما پزشک بخش با گرفتن یک نوار قلب اوضاع فیزیکی وی را چک نمود.

نتیجه ی نوار قلب همه چیز را آشکار ساخت. گستون باید به یک پزشک متخصص قلب و عروق معرفی می شد. سپس آشکار گردید که دو رگ اصلی قلب این مرد 76 ساله مسدود شده و سومی نیز اوضاع چندان خوبی نداشت. به این شکل پزشکان بلافاصله آنژیوگرافی و درمان وی را آغاز کردند.

 

نجات جان مرد 76 ساله توسط اپل واچ

نجات جان مرد 76 ساله توسط اپل واچ

 

همه ی این ها ثابت کرد که اگر اپل واچ به موقع مرد 76 ساله را از فشار خون بالا مطلع نساخته بود، احتمال زیاد وی سکته ای عمیق و مرگبار را تجربه می ساخت.

گستون پس از بهبودی نامه ای حاوی کلمات تشکر آمیز و سپاس گذاری برای مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک نوشته و قدردانی خویش را ابراز داشت. تیم کوک نیز پاسخی متقابل به گستون ارسال داشته و رضایت مشتری های خود را نخستین هدف شرکت بزرگ اپل توصیف کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند