میوه های عجیب آسیایی

0

میوه های بسیاری در جای جای قاره ی آسیا پرورش یافته و در اختیار مردم قرار می گیرند. روزیاتو در مقاله ای به چندین میوه ی عجیب و اشتها آور آسیایی که عموما برای ایرانیان ناشناخته می باشد، اشاره کرده است. ما نیز در این مطلب به معرفی این میوه های خوش آب و رنگ آسیایی می پردازیم.

1-    چوم چوم Chom Chom
نام دیگر میوه ی چوم چوم رامبوتان (Rombutan) می باشد. این میوه ظاهری بسیار جذاب داشته و با پرزهای رنگارنگش حسابی خودنمایی می کند. وقتی پوسته ی پرزدار رویی  را جدا کنید، درون این میوه مغز آبدار و خوش طعمی که با شیرینی همراه است انتظارتان را می کشد.

روزیاتو / میوه ی چوم چوم

روزیاتو / میوه ی چوم چوم

2-    مانگوستین (Mangosteen)
مانگوستین میوه ای بنفش رنگ است. پوست این میوه سخت و محکم و مغز آن سفید و تازه مانند مغز پرتقال می باشد. مانگوستین برای کاهش وزن موثر و مفید می باشد.

روزیاتو / مانگوستین

روزیاتو / مانگوستین

3-    دوریان (Durian)
این میوه خواص بسیار مفیدی برای بدن دارد. اما متاسفانه بوی خیلی بدی دارد. البته روش هایی برای از بین بردن بوی بد میوه ی دوریان وجود دارد.

روزیاتو / دوریان

روزیاتو / دوریان

4-    لانگست (Langsat)
میوه ی لانگست متعلق به آسیای جنوب شرقی می باشد و بیشتر برای پخت سوپ از آن استفاده می شود.

روزیاتو / لانگست

روزیاتو / لانگست

5-    جک فروت (JackFruit)
جک فروت یک میوه از کشور مالزی ست. جک فروت با داشتن فیبر فراوان، می تواند جای مصرف روزانه ی گوشت را بگیرد. اما می باید دقت کنید که جک فروت از درخت روی سر شما نیفتد، زیرا این میوه 36 کیلوگرم وزن پیدا می کند.

روزیاتو / جک فروت

روزیاتو / جک فروت

6-    سیب چوبی (Wood Apple)
سیب چوبی میوه ی جنوب شرقی آسیاست و می توان از آن در درست کردن انواع مرباهای شیرین و تارت ها استفاده کرد. به علاوه می توان از این میوه در ساختن نوشیدنی هایی مانند بلا پنا (Bela Pana) استفاده کرد.

روزیاتو / سیب چوبی

روزیاتو / سیب چوبی

7-    میوه ستاره ای (Star Fruit)
این میوه مانند یک ستاره ی سه بعدی به نظر می رسد. این میوه طعم شیرینی دارد و منبع غنی ویتامین C، آنتی اکسیدان و پتاسیم به شمار می رود.

روزیاتو / میوه ستاره ای

روزیاتو / میوه ستاره ای

8-    میوه مارگونه (Snake Fruit)
علت نام گذاری این میوه به میوه ی مارگونه پوست آن می باشد که شباهت زیادی به پوست مار دارد. میوه ی مارگونه مزه ای شبیه به آناناس داشته و بسیاری از مردم آن را به عنوان هدیه به دیگران می دهد.

روزیاتو / میوه مارگونه

روزیاتو / میوه مارگونه

9-    میوه ی اژدها (Dragon Fruit)
میوه ی اژدها یا پیتایا (Pitaya) در ساخت برخی نوشیدنی های انرژی زای غربی کاربرد دارد. میوه ی اژدها به هضم غذا کمک زیادی می کند و مصرف آن به عنوان دسر توصیه می شود.

روزیاتو / میوه اژدها

روزیاتو / میوه اژدها

10-    لایشی (Lychee)
میوه ی لایشی در استان گوانگ دانگ (Guangdong) چین، از مشهورترین میوه ها به شمار می رود. لایشی مانند یک تمشک بزرگ به نظر می رسد و بوی بسیار مطبوعی نیز دارد. پوست این میوه سخت و سفت می باشد. و پس از جدا کردن پوست به مغز آبدار و شیرین آن خواهید رسید.

روزیاتو / لایشی

روزیاتو / لایشی

11-    میوه نان مانند (Bread Fruit)
مزه ی میوه نان، شبیه مخلوط نان و سیب زمینی می باشد. این میوه در جزایر کارولین به عنوان میوه ی مقدس قوم پولوات مطرح می باشد.

روزیاتو / میوه نان

روزیاتو / میوه نان

12-    سانتول (Santol)
سانتول در مالزی و منطقه ی هندوچین پیدا می شود. معمولا از این میوه در تهیه ی مارمالاد استفاده می شود و گوشت خمیر مانندی دارد.

روزیاتو / سانتول

روزیاتو / سانتول

13-    نونی (Noni)
میوه ی نونی از خانواده ی قهوه به حساب می آید و در درمان بیماری های کبدی کاربرد زیادی دارد. از برگ های میوه ی نونی در درست کردن سالاد نیز بهره می برند.

روزیاتو / نونی

روزیاتو / نونی

14-    پولاسان (Pulasan)
پولاسان میوه ای براق است که پوستی با تیغ های تیز دارد. مغز این میوه بسیار خوشمزه و شیرین می باشد و در مناطق گرمسیری که رطوبت زیادی دارند، رشد می کند.

روزیاتو / پولاسان

روزیاتو / پولاسان

اشتراک:

نظرات بسته اند