موزه ی مادام توسو و تماشای تندیسهای مومی

0

اگر می خواهید هنرمندان مشهور را در مجسمه های خارق العاده ببینید به لندن بروید.

نام موزه ی مادام توسو برای اکثر گردشگران و علاقه مندان به هنر آشناست. بسیاری از افراد با خرید تورهای اروپایی که به کشورهای مختلف سفر می کند، حتما دبازدید از این مکان های جذاب را در برنامه ی گردشگری خود قرار می دهند. موزه ای که در قلب کشور انگلستان یعنی شهر لندن واقع شده است و گردشگران مشتاق را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

موزه مادام توسو لندن

موزه ی مادام توسو در قرن 18 میلادی توسط مادام توسو تاسیس شد و حالا به یکی از دیدنیهای مشهور جهان بدل شده است.اما آنچه مردم را مشتاق بازدید از این موزه می کند، مجسمه های با ابهت و شگفت انگیز موزه است.این مجسمه ها نه از جنس سنگ مرمر هستند و نه از جنس گل بلکه ساخته شده از موم هستند.

مادام توسو در سال 1777اولین مجسمه را خلق کرد و پایه ی این موزه بنا نهاده شد.مجسمه های او معمولی نیستند و تندیسی از افراد مشهور هستند.در این موزه تندیسهایی از افراد مشهور در سراسر جهان که ساخته شده از موم هستند نگهداری می شوند.

از نکات جالب مجسمه ها این است که هیچ تفاوتی با واقعیت آنها ندارند و وقتی خود شخص کنار آنها می ایستد نمی توان اصل و مجسمه را از هم تشخیص داد.

هم اکنون تندیسهایی از بسیاری افراد مشهور در جهان در موزه مادام توسو نگهداری می شود و علاقه مندان در مقابل درب موزه صف می بندند تا هنرمندان و افراد مشهور مورد علاقه شان را در موزه از نزدیک ببینند.شاید دیدن خود واقعی آنها کمی مشکل باشد.

مادام توسو در سن 89 سالگی چشم از جهان فرو بست و این میراث ارزشمند را از خود به یادگار گذاشت.اگر می خواهید مادام توسو را ببینید،حتما به این موزه در لندن بیاید،چرا که تندیس خود مادام توسو در گوشه ای از موزه چشم نوازی می کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند