مهد گردشگری، کشور پرتغال

0

همسفر با تور گردشگری اروپا به کشور کوچکی روبروی ساحل اقیانوس اطلس می رویم. کشور پرتغال در این نقطه قرار گرفته است. این کشور ساحلی دارای مکان های بی نظیر دیدنی می باشد و از حجم توریست های اروپا عدد بزرگی را به خود اختصاص می دهد. آب و هوای پرتغال در تمام مدت سال معتدل می باشد و این کشور همه ی سال برای مسافرت و گشت و گذار مقصدی بی نظیر و فوق العاده به شمار می رود.
گرچه پرتغال جزو کشورهای ثروتمند و مرفه اروپا به شمار نمی رود و چه بسا می توان آن را در دسته ی کشورهای فقیر قاره ی سبز دانست، اما مردم پرتغال مردمی شاد و زنده دل هستند که جشن و پایکوبی را بسیار دوست می دارند.

جاذبه های گردشگری پرتغال

اگر کشور  پرتغال را به عنوان مقصد گردشگری خود در تور اروپا انتخاب کرده باشید، باید بدانید که این کشور پر از مکان های دیدنی و مراکز تفریحی ست و برای گشت و گذار در این کشور زمان زیادی احتیاج دارید.
برای بازدید از پرتغال شایسته است که از شهر لیسبون پایتخت زیبای آن شروع کنید. شهر لیسبون تلفیقی از دنیای کهنه و جدید است. این شهر زیبا دارای ساختمان هایی با شکوه و نیز بناهای تاریخی متعددی می باشد. در این شهر فروشگاه ها و مراکز خرید زیادی می بینید که همیشه عده ای در حال آمد و شد در آن ها هستند. همین طور رستوران ها و کافی شاپ های لیسبون رونق زیادی دارند.

تور اروپا / پرتغال

تور اروپا / پرتغال

به رود دورو می رویم. این رود زیبا از بین دو کشور پرتغال و اسپانیا می گذرد. منطقه ی دورو مکانی بکر و دست نخورده است که در مناطقی پوشیده از شکوفه های بادام است. دره ی دورو در این مکان قرار دارد. دره ای که در آن به تهیه  و پرورش انگور می پردازند. تمامی این انگورها سفارش شرکت های پورت می باشد.

پرتغال / دهکده اوبیدوس

پرتغال / دهکده اوبیدوس

محل دیدنی دیگر، دهکده ی سلطنتی اوبیدوس می باشد. این دهکده ی تاریخی در ایالت استرمادورا واقع شده است. در واقع دهکده ی اوبیدوس هدیه ی پادشاه دنیس اول به همسر زیبایش ملکه ایزابل بود. ملکه ایزابل پس از دیدن این دهکده شیفته ی زیبایی آن شده و پادشاه برای شادی وی این دهکده را خریده و به همسرش اهدا کرد. پس از آن هدیه داد دهکده ی سلطنتی اوبیدوس به ملکه ها از طرف پادشاهان پرتغالی تبدیل به رسمی درباری گردید.

پرتغال / دهکده کاسکیس

پرتغال / دهکده کاسکیس

دهکده ی کاسکیس نیز یک محل گردشگری بسیار شیک و ممتاز می باشد. در این دهکده ی ساحلی می توانید ساعت ها به ورزش و تفریح های آبی پرداخته و از آفتاب و هوای تازه لذت ببرید. همچنین می توانید با قایق های تفریحی به قایقرانی بپردازید.

ماروائو یک دهکده کوهستانی قرون وسطایی زیبا در النتجو است و هنوز هم دیوارهای قرن سیزدهمی آن باقی است. خیابان های زیبای آن در میان دیوارهای دور دهکده، ماروائو را تبدیل به مکان زیبایی برای بازدید کرده اند. همانطور که می توانید مجسم کنید، مناظر این دهکده را نمی توان نادیده گرفت.

یکی از جاذبه های برتر شهر لیسبون قلعه ی سائو خورخه می باشد. قدمت این قلعه به دوران روم باستان باز می گردد. این قلعه در دست مورها افتاده و توسط آن ها تسخیر شده بود. اما در سال 1147 در خلال جنگ های صلیبی، قلعه ی سائو خورخه آزاد گشت. قلعه ی سائو خورخه بارها در خلال جنگ ها و نبردها تخریب و دوباره مرمت و بازسازی شده است. اکنون اگر به پرتغال و به شهر لیسبون بروید، از قلعه ی سائو خورخه 18 برج به یادگار مانده که بازدید کنندگان می توانند از آن بالا رفته و شهر را زیر پای خود مشاهده کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند