برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

0

برنامه نویسی اندروید نیاز به دانش عمیقی از برنامه نویسی و طراحی دارد و برنامه نویسان اندروید افرادی متخصص در رشته ی خود هستند.

اگر به سراغ استخدام برنامه نویس اندروید رفته باشید، حتما متوجه الزاماتی در تخصص این افراد گشته اید.

وقتی که برای اولین بار به یک تکنولوژی جدید نزدیک می شویم، اغلب آن را به شکلی تقسیم می کنیم. اگر شما در حال حاضر یک توسعه دهنده ی وب هستید، بسیاری از مفاهیم و تکنولوژی های مربوط به توسعه ی اندروید، مشابه آن چه که قبلا می دانسته اید برایتان خواهند بود.

هر چند ساخت برنامه ها برای دستگاه های تلفن همراه اغلب نیاز به تسلط بر تعداد مفاهیم گسترده تری دارد. دستگاه های تلفن همراه دارای صفحه های نمایش در ابعاد کوچک تر و با پردازنده های ساده تر هستند و به ویژه در خصوص اندروید بسیاری از برنامه نویسان معنای توسعه بر مبنای کدهای انعطاف پذیر را به خوبی درک کرده اند.

اما برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس اندروید به چه چیزهایی نیازمند هستیم؟ اینجا چیزهایی آمده است که حتما باید بدانید…

1. برنامه نویسی اندروید و احاطه بر جاوا

جاوا به عنوان زبان پایه به حساب آورده می شود.. برای کسانی که تجربه ی برنامه نویسی در زبان هایی مانند جاوا اسکریپت و یا روبی را داشته اند، همه چیز به شکلی شگفت انگیز ساده تر خواهد بود. البته نحوه ی مدیریت داده ها در زبان جاوا اسکریپت سخت تر می باشد. توسعه دهندگان باید تعرف داده های برنامه های کاربردی را با سختی بیشتر انجام داده و با دقت به تخصیص منابع محدود حافظه بپردازند. یک توسعه دهنده ی وب می گوید در هنگام برنامه نویسی در زبان جاوا شما کدهای کمتری تولید می کنید، اما این کدها به مراتب ظریف تر و نیازمند دقت عمل بیشتری هستند.

2. علم بر XML

XML به عنوان یک روش استاندارد برای رمز گذاری داده ها بر برنامه های مبتنی بر اینترنت ایجاد شد. این یک زبان نشانه گذاری ساختاری است که بسیاری ویژگی های مشترک با HTML در خود دارد. به طور مثال براکت زاویه، باز و بسته و انواع برچسب ها از شباهت های این دو هستند.
در دنیای اندروید توسعه دهندگان از XML برای ایجاد پوسته هایی استفاده می کنند که به عنوان تعریف UI پایه ای برای برنامه های اندروید به شمار می روند. به واقع تسلط بر مبانی XML مهارت مهمی برای توسعه دهندگان اندروید می باشد.

 

مهارت های مورد نیاز برنامه نویس اندروید

مهارت های مورد نیاز برنامه نویس اندروید

3. اندروید SDK

SDK به معنای کیت توسعه ی نرم افزاری است. این در واقع یک نام فانتزی برای مجموعه ای کدها قبل از بسته بندی می باشد. اندروید SDKs ماژول های کد جاوا است که به برنامه نویسان و توسعه دهندگان دسترسی به عملکردهای دستگاه مانند دوربین، شتاب سنج و… می دهد. به طور مثال یک جزء کلیدی SDK Android یک کتابخانه به نام Gradle است. بیایید بگوییم که می خاهید فیس بوک را با برنامه ی خود ادغام کنید. شما یک کد کتابخانه ای یا SDK کد را از فیس بوک دانلود می کنید و سپس به Gradle می گویید که از آن استفاده می کنید، به طوری که وقتی برنامه ی شما کامپایل می شود، کد شما به خوبی سازماندهی و خوانده خواهد شد. توسعه دهندگان جدید اندرویدی وقت زیادی را صرف کشف این موضوع می کنند که چگونه SDK های مختلف برای اندروید را می توان با استفاده از روش های مختلف برای جمع آوری و بستن یک برنامه به کار بست.

4. اندروید استودیو Android Studio

محیط توسعه ی یکپارچه IDE به واقع برای توسعه دهندگان اندروید Android Studio است. اندروید استودیو در رده ی بالایی قرار داشته و از اکثر بسته ها پشتیبانی می کند. َAndroid Studio بالاترین قابلیت های مورد انتظار از یک IDE را در خود جای داده است. کدهای Debugger به شما اجازه می دهند تا منابع خطا را شناسایی کنید. حتی ابزار پیشرفته تری همچون حافظه و مانیتورهای پردازنده وجود دارد که به توسعه دهندگان اندروید کمک می کند تا کدهای خود را با عملکرد بالاتری بر روی یک دستگاه تلفن همراه قرار دهند.
با این حساب می توان گفت که تسلط بر Android Studio برای یک برنامه نویس و توسعه دهنده ی اندروید ضروری می باشد.

 

مهارت های مورد نیاز برنامه نویس اندروید

مهارت های مورد نیاز برنامه نویس اندروید

API .5 ها

به عنوان یک توسعه دهنده ی Android شما احتمالا می خواهید با بسیاری از سرویس های دیگر ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید کاربران خود را به دسترسی به یک تقویم از سرویس شخص ثالث هدایت کنید یا بازار سهام را بررسی نمایید. بسیاری از شرکت ها API ها را ارائه می دهند و به شما دقیقا می گویند که چگونه آن ها را به صورت یکپارچه و ایمن برای داده ها جستجو کنید. در حالی که شما آزاد هستید با هر API موجود ارتباط برقرار کنید، همچنین گوگل از اتصال برنامه های اندروید خود به API ها پشتیبانی می کند.
به عنوان مثال، شما به راحتی می توانید از API های Google برای نظارت بر محل کاربران خود، اجازه دهید آن ها برای جستجوی مکان های دیگر و دریافت نقشه به برنامه شما ارجاع داده شوند.

6. پایگاه های داده Databases

اگر برنامه ی شما مقدار زیادی داده را مدیریت کند، احتمالا بیشتر آن نمی تواند در هر زمانی روی دستگاه تلفن همراه باشد؛ در عوص برنامه ی شما به احتمال زیاد با پایگاه داده ای که در خارج از گوشی شما وجود دارد ارتباط برقرار می کند. فضاها و سرویس های ابری مانند Firebase یا Parse ارائه API های ساده برای ذخیره ی داده ها را داشته و آن بخش از برنامه شما می تواند روی این فضاها ذخیره شود.
چنین سیستم های عملی همین طور اغلب کتابخانه های جاوا را فراهم می آورند که برنامه نویس اندروید می تواند از طریق آن ها به برنامه ی خود متصل شده و برخی از داده ها را در دستگاه کاربر ذخیره سازد. این همگام سازی داده ها بین ذخیره سازی محلی و پایگاه داده ها در راه دور و فضای ابری بسیاری مهم است، به خصوص زمانی که شما می خواهید به کاربران اجازه ی استفاده از برنامه را در حالت آفلاین بدهید.
راه دگیری نیز برای ذخیره ی داده ها به صورت محلی از طریق پشتیبانی داخلی با استفاده از SQL وجود دارد که برقرار ارتباط پایگاه داده SQLite را فراهم می سازد. با این حال در نهایت شما به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای اندروید تصمیم می گیرید که داده ها در برنامه ی خود را به چه صورت و با استفاده از چه مدلی مدیریت کنید.

7. و اما یک مورد بسیار مهم: ایده پردازی عالی و خلاقیت

اما برنامه ها اندروید مانند هر محصول دیگری نیازمند خلاقیت و ایده پردازی نو و عالی هستند. شما به عنوان یک برنامه نویس موبایل باید ایده های نو و جذابی داشته باشید و اپلیکیشن هایی طراحی کنید که برای کابران جذاب بوده و کاربردهای خوبی داشته باشند. تنها در این صورت است که با داشتن مهارت های لازم برنامه نویسی اندروید می توانید در نهایت یک اپلیکیشن پرطرفدار و احتمالا پرفروش تولید کنید.

منبع: www.generalassemb.ly/blog

اشتراک:

نظرات بسته اند