مغز تا 10 دقیقه پس از مرگ فعالیت دارد!

0

دانشمندان از دیرباز در پی یافتن پاسخ معمای اتفاقات پس از مرگ بوده و هستند. برخی از دانشمندان مرگ را پایان همه چیز می دانند و معتقدند که با مرگ انسان همه چیز تمام شده و تنها خاطراتی از فرد در اذهان باقی می ماند. اما برخی از پژو هشگران این موضوع را باور ندارند و به زندگی پس از مرگ اعتقاد دارند.

هر چند تا کنون وجود یا عدم وجود روح با هیچ فناوری به اثبات نرسیده اما در یک آزمایش عجیب فعالیت مغز تا 10 دقیقه پس از مرگ به اثبات رسیده است.

در آزمایشی که نزدیک دو سال به طول انجامید یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه انتاریو کانادا توانستند فعالیت مغز را تا 10 دقیقه بعد از مردن افراد ثبت کنند. همچنین این محققان می گویند بیش از 1000 ژن تا چندین روز پس از مرگ در بدن انسان فعالیت خود را ادامه می دهند!

این موضوع زمانی به صورت جدی دنبال شد که در سال 2016 وقتی مرگ یک بیمار توسط پزشکان تایید شد اما به طرز شگفت آوری آن فرد تا چند دقیقه فعالیت مغزی داشت و این جرقه ای برای تحقیقات بیشتر در این زمینه بود.

مغز انسان

مغز انسان

برای بیش از 10 دقیقه بعد از اینکه پزشکان مرگ را تایید کردند طیف وسیعی از مشاهدات، از جمله عدم وجود یک پالس و حدقه غیر فعال بیمار به نظر می رسد همان نوع امواج مغزی را تجربه می کند (موج انفجار موج های دلتا) که ما در طول خواب عمیق می بینیم.

و این یک پدیده کاملا متفاوتی نسبت به موج ناگهانی «موج مرگ» است که در موشها بعد از بریدن سر مشاهده شده است.

در گزارش این تیم تحقیقاتی آمده است: “در یک بیمار، موج انفجار دلتا تنها پس از قطع ریتم قلبی و فشار خون شریانی (ABP) ادامه یافت.

این محققان می گویند مرگ میتواند برای هر فرد تجربه ای منحصر به فرد باشد. در این آزمایش چهار بیمار مورد مطالعه قرار گرفتند که در هر چهار بیمار، ضبط های الکتروانسفالوگرافی جلویی (EEG) مغز فعالیت آنها چندین شباهت را قبل و بعد از مرگ اعلام کردند.

محققان توضیح دادند: “اختلاف معنی داری در دامنه ی EEG بین 30 دقیقه قبل و 5 دقیقه پس از قطع ABP برای گروه وجود دارد.

اگرچه تلاش ها برای شناسایی رمز و راز پس از مرگ ادامه دارد هنوز چنین آزمایشاتی نتوانسته اند چیز خاصی را به اثبات برسانند.

اشتراک:

نظرات بسته اند