معروف ترین و محبوب ترین غذاهای خیابانی

0

هر کدام از ما وقتی به جایی سفر می کنیم، علاوه بر بازدید از مکان های دیدنی و اقامت در یک هتل خوب، علاقه مند به تست غذاهای محلی و بومی آن منطقه نیز هستیم. اگر خریدار تور ترکیبی اروپا باشید، در کشورهای مختلف و شهرهای متفاوت این قاره با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت و همین طور غذاهای مخصوص هر شهر مواجه خواهید بود. در آسیا نیز با تنوع غذایی بالایی روبرو هستیم. و همین طور در آمریکا و دیگر کشورها و شهرهای جهان، در حاشیه ی خیابان ها انواع و اقسام خوراکی های محلی را مشاهده می کنیم.
رستوران های لوکس هر شهر بسیار مورد توجه مسافران و مردم آن شهر هستند، اما وقتی در خیابان ها و کوچه پس کوچه ها قدم می زنید، شاید یک سینی کوچک از غذاهای خیابانی بیش از نشستن پشت میز یک رستوران درجه یک و گران قیمت راضی و خوشحالتان کند.
عنوان جدید روزیاتو، غذاهای محبوب خیابانی چند کشور را دنبال کرده، ما نیز نگاهی به غذاهای محلی و معروف خیابانی می اندازیم.

غذای خیابانی مالزی

غذای خیابانی مالزی

به مالزی می رویم، در اینجا محبوب ترین غذای خیابانی یک نوع سوپ دریایی به نام آسام لاکسا می باشد. استفاده از تمبر هندی و ادویه های مخصوص طعم این سوپ را فوق العاده ساخته است.

غذای خیابانی اندونزی

غذای خیابانی اندونزی

اگر به اندونزی برویم Sate Maranggi توجهمان را جلب خواهد کرد. کباب گوشت چرخ کرده ی گوساله که به همراه مقداری برنج و گوجه فرنگی و سالاد چیلی سرو می شود.

غذای خیابانی تایلند

غذای خیابانی تایلند

در تایلند، هوی ترد یا Hoy Tord غذای ویژه ی خیابانی ست. هوی ترد در واقع یک نوع املت از نوع دریایی ست. این املت با میگو یا صدف دریایی همراه است. برای تزئین غذا از نخود فرنگی و پیازچه و همین طور فلفل و سس ماهی استفاده می شود. البته برای لذت بردن از غذای هوی ترد تایلندی می باید اهل طعم غذاهای دریایی باشید.

غذای خیابانی هند

غذای خیابانی هند

به کشور ادویه ها یعنی هند می رویم. در اینجا بریانی بسیار طرفدار دارد. Hyderabadi Biryani شامل برنجی پر از ادویه و گوشت و سبزیجات معطر است.

غذای خیابانی آمریکا

غذای خیابانی آمریکا

اگر به آمریکا سفر کنید، Churros Sundae را محبوب خواهید دید. این خوراکی خوشمزه که در حاشیه ی خیابان ها به فروش می رسد، یک نوع شیرینی شبیه به بامیه خودمان به همراه خامه و آجیل می باشد.

غذای خیابانی سنگاپور

غذای خیابانی سنگاپور

خوراکی معروف سنگاپوری ها Kway Chap است. گوشت و سیرابی خوک و تکه هایی از گوشت اردک همراه با سس سویا این غذا را تشکیل می دهند.

غذای خیابانی چین

غذای خیابانی چین

غذای خیابانی محبوب چینی ها Zhu Hou Chicken متشکل از تکه های مرغ به همراه دانه سویا، شکر و کنجد و همین طور سس سویا می باشد.
اگر به تهران خودمان نیز نگاهی بیندازیم. در این جا سوسیس بندری که شامل سوسیس، پیاز داغ و رب و ادویه های تند و معطر است بسیار طرفدار دارد.
برای عصرانه ذرت مکزیکی خصوصا در غروب های زمستان صف های طویلی کنار خیابان ایجاد می کند.
سمبوسه که از سیب زمینی پخته به همراه گوشت چرخ کرده و سبزیجات معطر پیچیده شده لای نان تهیه می شود نیز از غذاهای معروف و محبوب قدیمی و خیابانی تهران می باشد.
فلافل نیز این روزها در ایران بسیار محبوبیت داشته است. این غذا که پایه ی آن را نخود تشکیل می دهد در واقع یک غذای عربی ست که به کشور ما راه پیدا کرده و به سرعت محبوب شده است. این غذا که نسبتا قیمت بسیار ارزانی نیز دارد به شکل ساندویچی عرضه شده و در اکثر اغذیه فروشی های خیابانی به فروش می رسد.
شاید هر یک از غذاهایی که ذکر شد را بتوانید در هر جای دنیا خودتان با کمی تمرین آماده کنید، اما خوردن هر یک از این غذاهای خیابانی، تنها در حاشیه ی خیابان آن شهر لذت بخشی بی نظیری خواهد داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند