معرفی Gboard ؛ بهترین کیبورد اندروید

0

یکی از ویژگی های خوب اندروید این است که میتوان اپلیکیشن های پیشفرض را تغییر داد. لانچر و کیبورد بیشترین اپ های گوشی هستند که توسط کاربران تغییر می کنند. طبق بررسی ها و نظرسنجی ها Gboard که کیبورد اختصاصی گوگل است بهترین کیبورد اندروید است. میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از Gboard استفاده می کنند و روز به روز هم بر تعداد آنها اضافه می شود.

به لطف فناوری و هوش مصنوعی که در طراحی (Google Keyboard) به کار رفته است تایپ کردن به راحتی انجام می گیرد و کلمات و ایموجی ها پیش بینی و به کاربر پیشنهاد می شوند. حتی بدون برداشتن انگشت از روی صفحه کلید و تنها با کشیدن می توان تایپ کرد.

هر کسی یک بار از جیبورد استفاده کند بدون شک وابسته آن می شود و در تمام دستگاه های اندرویدی و ios اش از این صفحه کلید استفاده خواهد کرد. یادگیری ماشینی این کیبورد سبب می شود به مرور زمان، بیشتر خود را با شما تطبیق داده و بر اساس الگوریتم های پیشرفته برنامه، پیشنهادهایی بسیار دقیق ارائه کند.

در بیش از ۹۹ درصد مواقع کلماتی را جیبورد پیشنهاد می دهد کاربر استفاده می کند و اگر مدت طولانی با این صفحه کالید تایپ کنید تقریبا جیبورد می تواند تمام کلمات مورد نظرتان را حدس بزند و پیشنهاد دهد. کافیست یکی دو حرف اول از جمله مورد نظر را بنویسید خواهید دید که چطور آنچه که مدنظرتان است را هوش مصنوعی پیش بینی می کند.

جیبورد تقریبا تمام زبان های رایج دنیا را پشتیبانی می کند و زبان شیرین پارسی هم یکی از آنهاست که تمام قابلیت های جیبورد برای پارسی زبانان در دسترس است.

برنامه Gboard از پوسته یا تم های بسیاری پشتیبانی می کند و حتی امکان سفارشی سازی با تصویر دلخواه را دارد. این برنامه با پوسته های متنوعی که دارد برای هر سلیقه ای دلچسب و جذاب خواهد بود.

فاصله حروف از یکدیگر بر روی کیبورد بسیار مناسب بوده و حین تایپ مشکلی از بابت لمس دیگر حروف به صورت اشتباه پدید نخواهد آمد. این کیبورد اندرویدی، متعلق به گوگل یعنی شرکت مالک این سیستم عامل است، پس خبری از تبلیغات آزاردهنده درون آن نخواهد بود.

جیبورد قابلیتی دارد که بدون باز کردن مروگر میتواند کلمات مورد نظر را در وب جستجو کنید. در حالی که در حال تایپ یک متن هستید و ناگهان نیاز پیدا می کنید تا عبارت خاصی را در اینترنت جستجو کنید. در این شرایط کافیست که آیکون “گوگل” موجود در گوشه سمت راست فیلد تایپ متن را انتخاب کنید و سپس عبارت مد نظرتان برای جستجو را وارد نمایید. مشاهده خواهید کرد که جیبورد (Gbaord) نتیجه جستجو را در بخش زیرین دستگاه نمایش می دهد.

Gboard

Gboard

یکی دیگر از قابلیت های بی نظیر جیبورد تایپ به وسیله وویس ایت یعنی هر چه را که بگویید جیبورد خودش تایپ می کند. برای این منظور آیکون میکروفون در گوشه سمت راست فیلد تایپ است را لمس کرده و هر عبارت که تمایل دارید تایپ شود را بیان کنید و جیبورد (Gboard) آن را برایتان می نویسد. نکته ای که لازم به ذکر است اینکه این قابلیت برای فارسی زبانان هم در دسترس است.

برای اضافه کردن زبان فارسی به جی بورد باید آیکون میکروفون را بفشارید و سپس آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید. گزینه Language را انتخاب نمایید و سپس تیک “فارسی (ایران)” را بزنید. حال می توانید از قابلیت مذکور استفاده کنید و از تایپ اتوماتیک عبارت فارسی توسط جیبورد لذت ببرید.

Glide Typing دیگر قابلیتی است که جیبورد به همراه دارد. این قابلیت سبب می شود تا بتوانید با کشیدن انگشت خود بر روی دکمه های مجازی کیبورد نسبت به تایپ متون مد نظرتان اقدام کنید. استفاده از این قابلیت در راستای افزایش سرعت تایپ به شدت موثر است، اما برای خبره شدن در آن نیاز به تمرین بسیار خواهید داشت.

کیبورد گوگل همچنین از دیکشنری اختصاصی (Dictionary) و قابلیت تصحیح کلمات (Text Correction) هم پشتیبانی می کند.

نقاط قوت Gbaord
ــ امکان جستجوی مستقیم بدون نیاز به اجرای مرورگر
ــ پشتیبانی از بیان صوتی عبارات و تایپ اتوماتیک حتی به زبان فارسی
ــ امکان تایپ نیم فاصله
ــ ارائه تم های مختلف و زیبا
ــ امکان تغییر مکان نمای تایپ با کشیدن انگشت بر روی کلید “فاصله” (Sapce)
ــ بهره مندی از حالت تایپ تک دست

نقاط ضعف Gbaord
ــ این برنامه تقریبا نقطه ضعف ندارد

دانلود Gboard از گوگل پلی

اشتراک:

نظرات بسته اند