معرفی گیاهان سمی و خطرناک

2

بهتر است بدانید که گیاهان زیادی وجود دارند که سمی هستند و می توانند جان شما را به خطر بیاندازند. گیاهان زیادی وجود دارند که در حین آن که زیبا هستند می توانند بسیار سمی و خطرناک باشند, حتی جانتان را از دست بدهید. لازم است گیاهانی را که برایتان خطرناک است بشناسید که اگر در جایی با آن ها برخورد کردید, فاصله را رعایت کنید. در بازار گل می توانید برخی از این گیاهان را از نردیک مشاهده نمایید. در مطلب زیر به معرفی چندین گیاه خطرناک می پردازیم.

گیاهان سمی و خطرناک

1. تاج الملوک

گیاه تاج الملوک با نام علمی Aconitum napellus مشهور است. این گیاه های با نام های دیگری همچون اقونطیون و قاتل الذئب نیز می شناسیم. این گیاه دارای ظاهری بسیار زیبا می باشد که می تواند هر بیننده ای را فریب دهد. همه ی بخش های این گیاه سمی و کشنده است. در زمان های باستان سر نیزه ها را به عصاره ی این گیاه آغشته می کردند و در جنگ ها از آن استفاده می کردند. به این گیاه wolfsbane نیز گفته می شود, چرا که در جنگ ها طعمه هایشان را با این گساه مسموم می کردند تا گرگ هایی که به گله هایشان حمله می کنند, کشته شوند. باغبانی 33 ساله به علت لمس این گیاه جان خود را از دست داد.

تاج الملوک

تاج الملوک

 

2. گیاه کرچک

اگر دانه های این گیاه را بخورید, دچار دلپیچه, استفراغ, اسهال خونی, درد روده و معده, بالا رفتن ضربان قلب, کاهش فشار خون, عرق فراوان, بیهوشی, تشنج و در آخر مرگ خواهید شد. مردی گیاهان حیاط خود را به آتش کشید و در میان آن ها گیاه کرچک نیز وجود داشت. وی در اثر استنشاق دودی که روغن کرچک نیز در آن وجود داشت, هفته ای را در بستر بیماری سپری کرد.

گیاه کرچک

گیاه کرچک

3. شوکران آبی

گیاه شوکران آبی به نام های cicuta و water hemlock نیز شناخته شده است. این گیاه سمی ترین و خطرناک ترین گیاه در طبیعت شناخته شده است. در صورتی که این گیاه را بخورید دچار حملات عصبی و تشنج هایی خواهید شد که منجر به مرگتان خواهد بود. گیاه آبی شوکران شباهت فراوانی به هویج وحشی دارد, تنها تفاوت این دو گیاه وجود غنچه ای قرمز در مرکز گل های سفید خواهد بود.

شوکران آبی

شوکران آبی

 

 

4. قیاق

گذشتگان بر این باور بوده اند که اگر کسی این گیاه را بخورد مانند خرگوش صحرایی بی قرار, همچون خفاش کور, مانند استخوان سخت, مانند چغندر قرمز خواهد شد, جالب است بدانید که محققان پس از تحقیقات بسیار این گفته ی تاریخی را تایید کرده اند. 4 جوان کانادایی در سال 2006 برای رفتن به حالت خلسه و توهم مقداری از این گیاه را خوردند و در آخر به دلیل رفتار های خشن و تهاجمی به بیمارستان منتقل و در آن جا بستری شدند. این افراد هم برای خود و هم برای دیگران خطرناک بودند. برای شناخت تعداد بیشتر گیاهان خطرناک اینجا کلیک کنید.

قیاق

قیاق

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. گل و گیاه همه جوره اش زیباست، واقعا قشنگن جدا از خطرناک بودنشان

  2. من همیشه آرزو داشتم یه گلخونه داشته باشم، ممنون سی اس وب برای این مطلب