معرفی پارک ملی هفت دریاچه

1

همان طور که می دانید کشور ترکیه، مقصدی مهم برای گردشگری است حال اگر قصد سفر به ترکیه در فصل زمستان را دارید، می توانید با آگاهی از قیمت تور ترکیه زمستان خود را به این کشور زیبا برسانید. وقتی که خود را به کشور ترکیه رساندید حتما سری به پارک ملی هفت دریاچه نیز بزنید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم این پارک دیدنی و جذاب را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

پارک ملی هفت دریاچه

در شرق استانبول پارکی به اسم پارک ملی هفت دریاچه وجود دارد. این پارک به دلیل داشتن هفت دریاچه و ماهی های قزل آلا و پوشش گیاهی خاصی که دارد معروف شده است. بهتر است بدانید که مسیر های پیاده روی زیبایی رد کنار چشمه های آب داغ به چشم می خورد که زیبایی این پارک را دو چندان کرده است. وسعت این پارک ملی حدود ۱۶۰۰۰ متر مربع است و هر سال حدود ۱۰۰۰۰۰ گردشگر را به خود جذب می کند. این پارک به صورت کلی پارکی بسیار خلوت است که شما را دور از هیاهوی شهری نگه می دارد.

پارک ملی هفت دریاچه

پارک ملی هفت دریاچه

دیدنی های پارک ملی هفت دریاچه

درون این پارک جاذبه های خاصی وجود دارد که در این مطلب شما را با این مکان های دیدنی آشنا می سازیم.

هفت دریاچه

در این پارک دریاچه هایی به اسم های بیوک گل، درین گل، سرین گل، نازلی گل، اینس گل، سازلی گل و کوچوک گل وجود دارد. این دریاچه ها از راه کوهستان تغذیه می شوند.

قلعه کاپانکایا

با اندکی پیاده روی می توانید خود را به کاپانکایا برسانید. جدایی از این منطقه ی حفاظت شده ی گوزن ها هم در این نقطه قرار دارد. می توانید عکس های بسیار زیبایی نیز در این پارک بگیرید. جالب است بدانید که در این پارک، خانه های ییلاقی برای اقامت اجاره داده می شوند و علاوه براین رستوران هایی هم در نزدیکی دریاچه وجود دارند که صبحانه و ناهار سرو می کنند.

پارک ملی هفت دریاچه

پارک ملی هفت دریاچه

بهترین زمان برای سفر به پارک ملی هفت دریاچه

این پارک بکر و دست نخورده، دارای زیبایی خاصی است و در تمامی فصول سال برای گردش و طبیعت گردی بی نظیر است. لازم به ذکر است که ه دلیل پوشش گیاهی بسیار زیبایی که در فصل پاییز در دنیایی از رنگ ها بوجود می آید، پیشنهاد می کنیم پاییز را انتخاب کنید تا از سکوت بکر و خزان دیدنی پارک لذت ببرید.

پارک ملی هفت دریاچه

پارک ملی هفت دریاچه

اشتراک:

۱ دیدگاه