معرفی پارک جنگلی گیسوم

0

گردشگران و جهانگردان حرفه ای, سعی بر این دارند که در همه ی فصول سال مناطق دیدنی را مورد بازدید قرار دهند. در گیلان و مازندران, نقاط سرسبز و زیبای زیادی وجود دارد که برخی از این مناطق عبارت اند از: جنگل ابر سه میلیون ساله سمنانی ها, سوباتان, مازیچال, فیلبند و حتی جیرفت کرمانی ها. برخی از نقاط سرسبز و دیدنی شمال کشور ایران برای هموطنان ساکن شمال کشور نیز شناخته شده نیست بنابر این از دیگر هموطنان ایرانی انتظاری نمی رود. یکی از مکان هایی هنوز همه کس نام آن را نشنیده است, جنگل گیسوم می باشد که در استان زیبای گیلان واقع شده است.

پارک جنگلی گیسوم

دالانی فوق العاده به سوی تونل جنگلی

اگر عاشق طبیعت و زیبایی های آن هستید, وقتی به سمت تالش حرکت می کنید با چشم انداز هایی فوق العاده رو به رو خواهید شد. در این منطقه درختان بید مجنون و سرو و دیگر پوشش های گیاهی در زیبایی آن نقش مهمی را ایفا می کنند. جاده ی تالش, دالانی از زیبایی به سمت شمال است و جنگل گیسوم مکانی است که جنگل و دریا را به هم می رساند. همان طور که گفته شد, تالش یکی از نقاط کمتر شناخته شده در خطه ی شمال کشور است که می تواند یکی از مقاصد گردشگری باشد. در پارک جنگلی گیسوم درختان زیبا و سر به فلک کشیده موجب شده اند تونلی در جاده به وجود بیاورند که حتی در روز های پاییزی و زمستانی نیز منظره ای بی نظیر به بیننده هدیه می کند.
در جنگل گیسوم 76 گونه پوشش گیاهی وجود دارد که از 66 جنس و 44 خانواده است و 21 گونه ی آن چوبی و بقیه را گونه های علفی شامل می شود. نمونه های این گونه های گیاهی را در تالاب انزلی نیز می توانید مشاهده نمایید. درختان انجیری که در جنگل رویایی گیسوم وجوود دارند, چشم اندازی شگفت انگیز را به گردشگران و رهگذران می بخشد. حدود 80 هکتار از مساحت جنگل گیسوم را تنها پوسس های گیاهی تشکیل داده اند.
جالب است بدانید اگر از رشت به سوی آستارا حرکت نمایید, از منطقه عبور خواهید کرد که شما را به زیباترین منطقه ی جنلی ایران می رساند. دالانی که از طریق آن به دریای زیبای خزر خواهید رسید. جنگل گیسوم جذابیت های فراوانی دارد که یکی از مهم ترین آن ها وجود ساحل شنی است که بر زیبایی های این منطقه افزوده است. از امکانات تفریحی این ساحل نرم و شنی که قدم زدن را لذت بخش می کند می توان به جت اسکی, قایق سواری, شنا, شاتل سواری و … اشاره کرد. امکان زدن کمپ در این پارک جنگلی ممکن می باشد, جالب است بدانید گردشگران در همه ی فصول سال, برای دیدن آسمان زیبای شب گیسوم به این مکان سفر می کنند.

اقامت در جنگل گیسوم

برخی از مسافران و گردشگران دوست دارند در جنگل گیسو اقامت داشته باشند, برای اطلاع از شرایط اقامت در این جنگل لازم است به دفتر مرکزی طرح ساحل گیسوم مراجعه کنید و اطلاعات اقامتی و سیاحتی منطقه را به دست آورید. از خانه های محلی که در روستای کتگسر وجود دارند نیز می توانید, یکی را برای اقامت انتخاب نمایید. اهالی روستای کتگسر, مردمانی مهمان نواز و خونگرم هستند که خانه های خود را به مهمان پذیر تبدیل کرده اند. این مردم پذیرای گردشگران از سراسر ایران هستند. فراموش نکنید که بهتر است در نیمه ی اول سال به این منطقه سفر کنید.

چگونگی رفتن به گیسوم

برای دیدن جنگل زیبای گیسوم لازم است به تالش سفر کنید. این پارک در 18 کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد. در جنوب این پارک جنگلی, رضوانشهر بوده که فاصله ی 14 کیلومتری از آن دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند