معرفی قلعه زویلن در هلند

0

هلند یکی از کشور های بسیار زیبا و مملو از جاذبه های گردشگری در حوزه ی اروپا است که با تور ارزان اروپا می توانید به آن سفر کنید و از دیدن جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید. تور ارزان اروپا این امکان را به گردشگران می دهد که از شهر اوخترت هلند دیدن نمایند.
در کشور های مختلف قلعه های تاریخی زیادی وجود دارد که در روزگاران گذشته محل اقامت و سکونت پادشاهان بوده است و از شهر در برابر حمله های دشمنان محافظت می کردند. اکثر قلعه ها در عصر امروز به جاذبه های گردشگری تبدیل شده است و یا در گوشه ی از آن موزه ای راه اندازی شده است که آثار تاریخی ارزشمندی را می توانید با خرید تور ارزان اروپا مشاهده کنید. در شهر های هلند نیز قلعه های متعددی به چشم می خورد که در ادامه ی این مطلب قصد داریم قلعه ای به اسم قلعه زویلن در نزدیکی شهر اوخترت را به شما عزیزان معرفی نماییم.


قلعه زویلن


تا به حال فکر کرده اید زندگی در قلعه می تواند چقدر لذت بخش باشد؟ اگر به زندگی اشرافی و سکونت در قلعه علاقه مند هستید به قلعه زویلن بروید و برای ساعتی خود را صاحب قصر تصور کنید. این قلعه به بهترین نحو زندگی اشرافی را به نمایش گذاشته است و می توانید ببینید که این افراد در قرن وسطی چه زندگی مجلل و خاصی داشته اند. به طور معمول خانه ی بزرگان به وسیله های پر زرق و برقش مشهور است و قلعه ی زویلن نیز یکی از آن ها است. در این قلعه می توانید از نقاشی ها و آثار هنری و سرامیک ها دیدن کنید.
با تور ارزان اروپا به روستای کوچک اوود زویلن در شمال شهر اوترخت سفر کنید و قلعه ی زویلن را در کنار رودخانه ای روان ببینید. قدمت این قلعه به قرن ۱۳ باز می گردد ولی زمان زیادی نگذشت که این قلعه نیز درگیر سرنوشت قلعه های دیگر تاریخی مهم شد. لازم به ذکر است که این قلعه در سال ۱۴۲۲ در جریان جنگ کاملا از بین رفت.


بازسازی قلعه زویلن از سال ۱۵۱۰ شروع شد و موجب شد امروزه گردشگران زیادی برای بازدید از این قلعه به هلند سفر کنند. آخرین تغییرات در سال ۱۷۵۲ روی این قلعه اجرا شد و بنایی که امروز می بینید حاصل تغییرات سال ۱۷۵۲ است. این قلعه شبیه به قلعه های قرون وسطایی بود ولی در ۱۸ به عمارتی با شکوه تبدیل شد.
این قلعه ی بی نظیر در کنار رودخانه واقع شده است و همین مسئله از این بنا، قلعه ای منحصر به فرد ساخته است. در گذشته این قلعه به طور کامل در احاطه ی آب بوده است و جهت رسیدن به آن می بایست از روی پل عبور کرد. در کنار این قلعه پارکی سرسبز ساخته شد. در این پارک سرسبز و با طراوت خانه ای ساخته شد تا ساکنین بتوانند از هوای تمیز و دلچسب پارک لذت ببرند. زمانی که به قلعه می رسید احساس می کنید به سفری تاریخی به قرن ۱۸ رفته اید. هر چیزی که در این منطقه ببینید شما را به طور کلی از قرن ۲۱ دور می کند و تصور می کنید در قرن ۱۸ و صدها سال پیش سفر کرده اید.

همچنین بخوانید: جاذبه های گردشگری هلند


با تور ارزان اروپا به این قلعه سفر کرده اید، بنابراین باید چند ساعت از وقت خود را برای بازدید از این قلعه اختصاص دهید. هر چه بیشتر و دقیق تر به این قلعه بنگرید بیشتر وارد بافت های زمان قدیم و تاریخ می شوید. با رفتن به داخل قلعه می توانید از نقاشی ها، مبلمان عتیقه و پرده های نقش دار دیدن کنید. دکوراسیون داخلی اتاق ها به طور کامل دست نخورده باقی مانده است و تمامی وسایل قرن ۱۸ در این اتاق ها قابل دیدن است. اتاق چای که مخصوص پذیرایی از مهمانان بود چشم اندازی نفس گیر از باغ دارد و ایوان آن در بهار و تابستان جایی عالی برای لذت بردن از یک فنجان چای داغ است.
پس از بازدید از داخل قلعه می توانید به محوطه ی پارک برود و ساعاتی را در بین درختان و فضای سبز این پارک سپری کنید. با تور های گردشگری می توانید در باغ ها به گشت و گذار بپردازید و لذت ببرید و اطلاعاتی کامل و جامع در مورد بخش های مختلف باغ در قرون مختلف کسب کنید. جالب است بدانید که بخشی از این باغ ها به سبک انگلیسی با دیوار های مارپیچ ساخته شده اند.


شاید برای ما بسیار جالب و هیجان انگیز باشد که بدانید چه کسانی در این خانه زندگی می کرده اند. در حقیقت این خانه، محل زندگی خانواده ای با نفوذ و اشراف زاد هلندی بوده است که ریشه ی اصل ونصب آن ها انگلیسی بوده است و نزدیک به سه قرن رد این خانه سکونت گزیده بودند. بل ون زویلن یکی از معروف ترین ساکنان این عمارت بوده اس. این شخص، نویسنده ی هلندی بوده که با تور ارزان اروپا می توانید اتاق هایی که او در آن زندگی می کرده است را از نزدیک ببینید.
نزدیک به ۶۰ سال است که گردشگران می توانند از این قلعه دیدن کنند. در سفر به هلند بازدید از این قلعه را فراموش نکنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند