معرفی شهر کاپادوکیه

0

در صورتی که با خرید تور ارزان ترکیه به ترکیه سفر می کنید باید دیدن از شهر کاپادوکیه را یکی از مقاصد گردشگری خود قرار دهید. بهتر است بدانید که کاپادوکیه مهم ترین عجایب زمین شناسی است که دارای صخره های سر به فلک کشیده ی لانه زنبوری است و به آن هرم های زمینی گفته می شود. مسئله ی دوم این است که این شهر مرکز شبکه جامع شهر های زیر زمینی و اتاق های اسرار آمیز زیر زمینی است. سوم اینکه گذرگاه فرسوده آتشفشانی کاپادوکیه، منظره بسیار زیبایی دارد. آنچه بر جادوی سورئال این مکان می ‌افزاید، خانه ‌های اهالی کاپادوکیه است که از سنگ نرم تراشیده شده و از آنها می ‌توان به‌ عنوان غار هم برای استراحت استفاده کرد. جالب است که، هتل ‌هایی هم از این خانه‌ های سنگی ساخته شده است. به همین خاطر، خواه از طریق جاذبه ‌های کوهنوردی، تمایل برای تجربه سبک زندگی غارنشینی، یا به خاطر اهمیت تاریخی و فرهنگی کاپادوکیه به سوی این سرزمین می ‌آیید، بهتر است بدانید کاپادوکیه تجربه ‌ای منحصر به ‌فرد و تکرار نشدنی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به گردش در شهر های زیرزمینی بپردازید

در بخش زیرین صخره ها, شهر های زیرزمینی وجود دارد که طی تاریخ به هنگام درگیری ها از آن به عنوان پناهگاه استفاده می شده است. زمانی که دشمن را شناسایی می کردند نگهبان سوت می زد و همه ی ساکنین به همراه حیوانات اهلی در زیر زمین ناپدید می شدند, تا وقتی که خطر رفع می شد. جالب است بدانید که ممکن بود سالها مخفی شدن افراد طول بکشد. عمیق ترین و بزرگترین شهر زیرزمینی کاپادوکیه دارای گذرگاه های باریک و تونل هایی است که مکان های مختلف را به یکدیگر پیوند می دهد و حتی کلیسا, مدرسه, مخزن های آب, اصطبل و تونل برای تصفیه هوا نیز دارد.

شهر کاپادوکیه

شهر کاپادوکیه

در غار بمانید

جالب است بدانید که دوست داشتنی ترین مقصد گردشگری در کاپادوکیه, Goreme است که پر از هتل های غارمانند است. خیلی از غارها و نمازخانه های ساخته شده در هرم های زمینی این روز ها به هتل های مجللمبدل شده اند و نحوه ی زندگی غارنشینی به سبک مدرن را در آن جا می توانید تجربه کنید. این هتل‌ها، شامل حمام‌هایی در غار (حمام‌های ترکی)، تاق‌های ضربی ساخته شده از سنگ، دیوارهایی دارای نقش و نگار آتشفشانی و ایوان‌های پانورامیک مشرف به دره‌ها هستند.

بالن های هوای گرم سوار شوید

در صورتی که شرایط مساعد باشد, آسمان کاپادوکیه مملو از بالن هایی می شود که یک میلیون جهانگرد تا به امروز منظره های کاپائوکیه را از داخل این بالن ها تماشا کرده اند. بالن ها با بالا آمدن خورشید اوج می گیرند و از بین هرم های زمینی باغ های میوه و تاکستان ها حرکت می کنند.

شهر کاپادوکیه

شهر کاپادوکیه

اشتراک:

نظرات بسته اند