معرفی جاذبه های گردشگری روسیه

0

در سفرهای خارجی، اگر تور روسیه را انتخاب کردید، با جاذبه های گردشگری روسیه حتما آشنا گردید. نژاد مردم روس از نژادهای اسلاو شرقی هستند و مردمان این نژاد عمدتاً در روسیه و کشورهای همسایه سکونت دارند. نام روسیه از همین نام منشأ گرفته است. روس‌ها به زبان روسی سخن می‌گویند. برای خرید تور روسیه به لینک زیر مراجعه نمائید.

http://www.parmidatours.com/tour/russia

روسیه پهناورترین کشور جهان، در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع گردیده و دارای مرز آبی با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک است. روسیه دارای مرز زمینی با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی می باشد. روسیه همچنین ارتباط دریایی با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک دارد. روسیه دو برابر مساحت کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا پهناوری دارد. بیشتر این مناطق کشور سردسیر است.

دیدنی های روسیه

دریاچه ی بایکال: عمیق ترین دریاچه ی جهان، دریاچه بایکال است، که واقع در شرق سیبری است. این دریاچه با 1500متر عمق با زلال ترین آب دریاچه ی روی زمین را دارد. دره ها ی آب افشان؛ صدها آب افشان که بخار و آب از آن خارج می گردد در این منطقه با نام آن کامچاتکا قرار گرفته اند. این محل نیز در آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال

دره آب فشان ها

دره آب فشان

اثر تاریخی مادر میهن: مجسمه عظیم و یادبود گرانبهای مادر میهن به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است. ارتفاع این مجسمه 85 متر، دو برابر مجسمه آزادی در امریکا بوده و به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده، که این زن نماد کشور روسیه است.

 کاخ پیترهوف: کاخ پیتر هوف، در نزدیکی سنت پترزبورگ توسط پیتر اول در اوایل قرن 17میلادی ساخته شده است. این بنا بیشترین آمار جذب توریست در روسیه را دارد. علاقمندان بسیاری به دیدن این کاخ می روند.

کلیسای جامع سنت باسیل: زیبایی کلیسای جامع سن باسیل واقع در میدان سرخ بی شک بنایی بی همتا می باشد. گنبد های افسانه ای و رنگارنگ هشت کلیسا، دور تا دور کلیسای چادری شکل مرکزی حلقه زده اند.

کاخ کرملین مسکو: بصورت مجتمع یک قلعه تاریخی در قلب شهر مسکو ساخته شده و از موقعیت مکانی از جنوب بر رودخانه مسکوا، از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است. اتمام بنای این کاخ در سال ۱۴۸۷ به پایان رسید. نام مشهور این کاخ کرملین، به زبان روسی به معنای دژ می‌باشد.

قطب های جمهوری کومی: هیچ کس اطلاعی از تاریخ دقیق ساخت یا آفریده شدن این بناهای عجیب در دست ندارد. البته  به گفته ی دانشمندان؛ تنها دست توانای خداوند می تواند چنین اثری را بر جای گذارد. ارتفاع بلندترین این صخره ها 42 متر است و قدمت آنها به گفته ی دانشمندان به 200 میلیون سال پیش باز می گردد.

کوههای البروس: این کوهها بلندترین نقطه ی روسیه هستند، حتی برخی معتقدند بلندترین نقطه ی اروپا نیز کوههای البروس است. هرساله بسیاری از توریست ها با خرید تور روسیه برای اسکی و اسنوبرد به این کوهها می آیند. ارتفاع کوه البروس 5600 متر برآورد شده است.

بهترین زمان سفر به روسیه

بهترین زمان برای سفر به روسیه، مرداد ماه و اوایل شهریور ماه گرم ترین فصول روسیه می باشد. زمستان‌های روسیه طاقت فرسا و به شدت سرد است. این سردی در مسکو به طوری است که هوا به 50- یا 60- درجه سانتی‌گراد می‌رسد.با این وجود باز هم در این فصل علاقه‌مندان به گردشگری برای لذت از برف و سرما دل را به دریا می زنند. در رستوران‌ها و کافی شاپ‌های مسکو و اطراف به تماشای بارش برف و لذت از میهمانی‌های روس‌ها می پردازند.

اشتراک:

نظرات بسته اند