بازدید از معبد زیبای تانالوت با خرید تور بالی

1

بالی جزیره ای زیبا است که در اقیانوس هند قرار گرفته است. سالانه افراد زیادی با خرید تور لوکس بالی، به این جزیره ی زیبا سفر می کنند تا از دیدنی ها و طبیعت شگفت انگیزی که نمونه اش در نقاط مختلف جهان کم است، دیدن کنند.

اما امروز به معرفی معبدی شگفت انگیز در بالی می رویم و به مسافران تور بالی دیدن از آن را حتما پیشنهاد می کنیم.

معبد تانالوت بالی

معبد تانالوت بالی با عنوان معبد لوط نیز شناخته می شود. این معبد زیبا درست در میان آب های آبی رنگ اقیانوس هند قرار گرفته است که به وسیله ی یک پل چوبی از جنس سنگ های مرجانی آن هم به طول 200 متر، به ساحل زیبای بالی متصل می شود.

معبد تانالوت بالی

معبد تانالوت بالی

این معبد یکی از رویایی ترین معابد بالی محسوب می شود که برای عکاسی بسیار مناسب است. یکی از شگفتتی های معبد تانالوت بالی این است که هنگامی که آب اقیانوس بالا می آید، تخت سنگی که معبد روی آن قرار دارد، به زیر آب می رود و  گردشگران نیم توانن به داخل معبد بروند . تنها زمان هایی که  اقیانوس آرام و سطح آب پایین است توریستان اجازه ی ورود به آن را پیدا می کنند.

لوت یا لوط به معنای خشکی در میان آب است و تانا هم نام مکانی است که معبد لوط در آن قرار گرفته است به همین دلیل این معبد با نام تانالوت  شناخته می شود.

معبد تانالوت بالی

معبد تانالوت بالی

جالب است بدانید که این معبد یکی از توریستی ترین مکان هایی است که در بالی وجود دارد. معبد تانالوت بالی معبدی باستانی متعلق به هندوها است. در ساحل کنار آن به عنوان مرکزی برای خوش گذرانی و تفریح استفاده می کنند که در آن انواع رستوران، فروشگاه، پارک مرکزی و مکانی برای برپایی مراسم رقص و پای کوبی  وجود دارد.

این مکان بیشتر برای گردشگری توریست ها و مسافران تور بالی مورد استفاده قرار می گیرد و تنها زمانی که مراسم مذهبی در آن برگزار می شود، جنبه ی روحانی آن جلوه می کند.

جالب است بدانید که برای گشت و گذار گردشگران در این معبد هم تعابیر زیادی اندیشیده شده است تا گردشگران بتوانند به بهترین نحو از سفرشان به جنوب بالی لذت ببرند.حتی گردشگران زیادی به سوی این معبد می آیند تا غروب خورشید را در این مکان تماشا کنند و یا از خودشان و همراهانشان عکس بیندازند.

اما نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل آنکه گردشگران در سال های ااخیر، آسیب ها و زیان هایی به این معبد وارد کرده اند، هم اکنون اجازه ی ورود توریست ها به آن داده نمی شود و تنها افرادی که مقیم بالی هستند می توانند وارد معبد شوند. اما با این وجود، این معبد به قدری زیبا است که گردشگران به تمشای نمای بیرونی آن نیز بسنده می کنند و به این منطقه می روند و عکاسی می کنند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. فربد اصلانی در

    چه جاهای قشنگی هست تو دنیا ما خبر نداریم خیلی باحاله اینجا